PADEL-LIGAN OMGÅNG 6 (181007-181122)

Bokade matcher
Visar av 29 matcher
Lag
Picked Last - PK Fjäder
Bana 1
Div 1, 2018-11-18 19:00
Batex - Guns n Moses
Div 2, 2018-11-19 18:00
Säljgruppen - Schwicht
Bana 1
Div 6, 2018-11-19 20:00
Sixt - Team MM
Bana 1
Div 4, 2018-11-20 17:00
200 kg padel - PK Fjäder
Bana 1
Div 1, 2018-11-20 17:00
The Hobbits - JoVa
Bana 2
Div 4, 2018-11-20 18:00
Team Ramträff - Lobbarna
Bana 1
Div 4, 2018-11-20 18:00
THONIC - Ekarna
Bana 2
Div 4, 2018-11-20 19:00
ICA Supermarket Brunflo - No Name
Bana 2
Div 5, 2018-11-20 20:00
Team Sadelstigen - Kramp
Bana 1
Div 5, 2018-11-20 20:00
Resultat
163 av 196 matcher registrerade
LagResultatPoäng
James Harvest - SkrullBult3-0
(6-1, 6-3, 6-0)
6-0
Div 2, 2018-11-14 18:00
Schwicht - JR Group3-0
(6-1, 6-1, 6-1)
6-0
Div 6, 2018-11-15 21:00
Knäsvaga - Oasen3-0
(6-0, 6-0, 6-1)
6-0
Rolig match med långa fina bollar!
Div 7, 2018-11-15 18:00
Säljgruppen - ROMIJO3-0
(6-4, 6-2, 5-2)
6-0
Tack för god match!
Div 6, 2018-11-15 21:00
DIÖS IF - Bolltrollarna1-2
(2-6, 4-6, 3-2)
1-5
Div 6, 2018-11-15 20:00
Äldsta - Media research3-0
(6-0, 6-2, 6-0)
6-0
Div 6, 2018-11-15 20:00
KRIM - Inlandsbanan0-3
(1-6, 4-6, 1-6)
0-6
Div 7, 2018-11-15 18:00
Team Lima - Whop0-3
(6-7, 2-6, 0-4)
0-6
Div 7, 2018-11-15 19:00
Team Nilsson - As11-2
(0-6, 6-0, 1-6)
2-4
Div 7, 2018-11-15 19:00
Eiresito - Skog, svett och tårar3-0
(6-2, 6-3, 5-4)
5-1
Div 1, 2018-11-15 17:00
Picked Last - Eiresito2-0
(7-6, 3-2)
4-2
Div 1, 2018-11-15 16:00
CaTo - Team Montagekompetens1-1
(3-6, 6-0, 2-2)
3-3
Div 2, 2018-11-14 22:00
Walla Ball Wall - Guns n Moses3-0
(6-3, 6-3, 2-0)
6-0
Div 2, 2018-11-14 21:00
Squadra Giovanile - Quality3-0
(6-2, 6-2, 5-3)
6-0
Div 3, 2018-11-14 20:00
PDL Center - Meri1-2
(2-6, 4-6, 1-0)
1-5
Div 1, 2018-11-14 21:00
Benskedens IF - SALT1-2
(0-6, 3-6, 4-2)
2-4
Div 3, 2018-11-14 20:00
Fastighetsbyrån - Lexicon2-1
(2-6, 6-3, 3-0)
4-2
Div 3, 2018-11-14 19:00
Försäkringshuset - Jaut0-2
(2-6, 3-6, 3-3)
1-5
Div 3, 2018-11-14 19:00
Fastighetsbyrån - Jaut1-1
(7-6, 3-6)
3-3
Div 3, 2018-11-14 10:39
THONIC - Team MM0-3
(3-6, 1-6, 4-5)
1-5
Div 4, 2018-11-13 21:00
Ekarna - JoVa2-1
(7-5, 6-3, 1-2)
5-1
Div 4, 2018-11-13 21:00
The Hobbits - Team Ramträff1-2
(3-6, 6-0, 2-6)
2-4
Div 4, 2018-11-13 20:00
Sixt - Lobbarna3-0
(6-0, 6-1, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-11-13 20:00
Team Sadelstigen - ICA Supermarket Brunflo2-1
(4-6, 6-2, 5-3)
4-2
Div 5, 2018-11-13 18:00
WengerPadel - Elergi1-1
(4-6, 6-3, 2-2)
3-3
Div 5, 2018-11-13 19:00
Laglös - No Name1-1
(6-4, 4-6, 1-1)
3-3
Div 5, 2018-11-13 18:00
Livboije - Kramp2-1
(6-4, 3-6, 3-0)
4-2
Div 5, 2018-11-13 17:00
200 kg padel - Skog, svett och tårar3-0
(6-2, 6-4, 6-1)
6-0
Div 1, 2018-11-13 17:00
Lexicon - Quality1-2
(4-6, 6-0, 1-2)
3-3
Div 3, 2018-11-12 21:00
Schwicht - ROMIJO2-1
(6-1, 6-2, 4-6)
4-2
Div 6, 2018-11-12 20:00
Knäsvaga - Team Nilsson3-0
(6-0, 6-1, 6-1)
6-0
Div 7, 2018-11-12 19:00
Kramp - WengerPadel3-0
(6-3, 6-3, 4-0)
6-0
Div 5, 2018-11-12 19:00
G&N - PDL Center2-1
(6-1, 6-4, 0-4)
4-2
Tack för god match gentlemen - tur d inte va längre speltid ! Heja
Div 1, 2018-11-12 17:00
Media research - JR Group3-0
(6-4, 6-0, 6-1)
6-0
Div 6, 2018-11-08 19:00
Team Montagekompetens - James Harvest3-0
(6-1, 6-2, 6-0)
6-0
Div 2, 2018-11-11 19:00
Whop - Team Nilsson3-0
(6-4, 6-0, 6-2)
6-0
Div 7, 2018-11-11 19:00
Korroberg - Batex2-1
(6-2, 6-0, 2-6)
4-2
Div 2, 2018-11-11 11:00
Team Lima - Inlandsbanan0-3
(0-6, 2-6, 0-6)
0-6
Div 7, 2018-11-08 20:00
Laglös - Team Sadelstigen2-0
(6-4, 6-0, 3-3)
5-1
Div 5, 2018-11-08 18:00
PDL Center - Skog, svett och tårar0-2
(4-6, 0-6, 2-2)
1-5
Tackar för lektionen grabbar. 1 lag på banan idag.
Div 1, 2018-11-07 20:00
Squadra Giovanile - Lexicon2-1
(6-3, 3-6, 1-0)
3-3
Div 3, 2018-11-08 00:50
200 kg padel - G&N2-0
(6-4, 6-3)
5-1
Rolig, jobbig å tight match. GN var riktigt jobbiga att möta idag....
Div 1, 2018-11-07 22:00
Batex - CaTo0-3
(3-6, 1-6, 3-6)
0-6
Div 2, 2018-11-07 21:00
SALT - Quality0-1
(5-7, 3-3)
2-4
Div 3, 2018-11-07 18:00
SALT - Fastighetsbyrån3-0
(6-1, 6-0, 6-2)
6-0
Div 3, 2018-11-07 18:00
PK Fjäder - Eiresito0-3
(6-7, 2-6, 0-1)
1-5
Div 1, 2018-11-07 20:00
Försäkringshuset - Benskedens IF2-0
(7-5, 6-0)
5-1
Div 3, 2018-11-07 19:00
Skog, svett och tårar - G&N0-3
(4-6, 0-6, 2-6)
0-6
Hyffsat jämnt i första, men sen rann det iväg... Grymt lirat grabbar!!!
Div 1, 2018-11-06 21:00
James Harvest - Walla Ball Wall2-1
(0-6, 6-2, 6-1)
4-2
Div 2, 2018-11-06 22:00
Elergi - No Name0-3
(0-6, 2-6, 3-4)
1-5
Div 5, 2018-11-06 21:00
Livboije - ICA Supermarket Brunflo0-3
(3-6, 2-6, 0-5)
0-6
Div 5, 2018-11-06 20:00
THONIC - JoVa2-1
(4-6, 6-0, 6-2)
4-2
Div 4, 2018-11-06 19:00
Team MM - Lobbarna2-1
(6-2, 6-3, 1-2)
5-1
Rolig match!
Div 4, 2018-11-06 19:00
Sixt - The Hobbits3-0
(6-0, 6-1, 6-3)
6-0
Div 4, 2018-11-06 18:00
Bolltrollarna - ROMIJO1-1
(4-6, 6-2, 4-4)
3-3
Div 6, 2018-11-05 21:00
Ekarna - Team Ramträff0-3
(3-6, 3-6, 0-1)
1-5
Div 4, 2018-11-05 21:00
Korroberg - Guns n Moses2-0
(6-2, 6-3, 2-2)
5-1
Div 2, 2018-11-05 20:00
Säljgruppen - Bolltrollarna1-0
(7-5, 5-5)
4-2
Div 6, 2018-11-05 19:00
Squadra Giovanile - Jaut1-2
(2-6, 6-1, 2-6)
2-4
Div 3, 2018-11-05 18:00
KRIM - Oasen3-0
(6-2, 6-1, 6-1)
6-0
Div 7, 2018-11-04 18:00
PDL Center - Eiresito1-1
(6-4, 0-6, 2-2)
3-3
Svängig och jämn men framförallt kul match!
Div 1, 2018-11-04 00:00
200 kg padel - Picked Last3-0
(6-4, 6-2, 4-1)
6-0
Div 1, 2018-11-04 19:00
Batex - SkrullBult1-0
(6-3, 6-6)
4-2
Div 2, 2018-11-03 15:00
DIÖS IF - JR Group3-0
(6-2, 6-1, 6-1)
6-0
Div 6, 2018-11-01 20:00
As1 - KRIM1-1
(6-2, 5-7)
3-3
Div 7, 2018-11-01 18:00
Media research - Schwicht0-3
(3-6, 1-6, 3-4)
1-5
Div 6, 2018-11-01 00:00
Försäkringshuset - SALT3-0
(7-5, 6-2, 6-1)
6-0
Div 3, 2018-10-31 22:00
Benskedens IF - Fastighetsbyrån1-2
(6-2, 4-6, 1-3)
2-4
Div 3, 2018-10-31 21:00
Eiresito - Meri2-0
(7-6, 3-1)
5-1
Som vanligt jämnt som tusan mot Meri. Men marginalerna idag på Eiresitos sida.
Div 1, 2018-10-31 17:00
Kramp - ICA Supermarket Brunflo2-0
(6-2, 7-6, 1-1)
5-1
Div 5, 2018-10-31 20:00
Korroberg - Walla Ball Wall2-0
(6-2, 6-2, 3-3)
5-1
Div 2, 2018-10-31 20:00
Guns n Moses - CaTo2-0
(7-6, 4-3)
4-2
Div 2, 2018-10-31 19:00
PDL Center - PK Fjäder3-0
(6-4, 6-4, 2-1)
5-1
Div 1, 2018-10-31 18:00
CaTo - Walla Ball Wall2-1
(6-3, 6-4, 3-6)
4-2
Div 2, 2018-10-30 22:00
Lobbarna - THONIC3-0
(7-5, 6-3, 2-1)
5-1
Tack för en bra match
Div 4, 2018-10-30 21:00
Team Ramträff - JoVa3-0
(6-1, 6-4, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-10-30 21:00
Team MM - The Hobbits3-0
(7-6, 6-2, 1-0)
5-1
Bra match!
Div 4, 2018-10-30 20:00
No Name - WengerPadel3-0
(6-0, 6-3, 6-0)
6-0
Div 5, 2018-10-30 19:00
Livboije - Laglös2-1
(4-6, 6-1, 4-2)
4-2
En trevlig tisdag kväll grabbar! Ett stort tack.
Div 5, 2018-10-30 18:00
Elergi - Team Sadelstigen0-3
(2-6, 1-6, 1-6)
0-6
Div 5, 2018-10-30 18:00
DIÖS IF - Äldsta0-3
(1-6, 2-6, 2-6)
0-6
Bra spelat boys
Div 6, 2018-10-30 17:00
Benskedens IF - Squadra Giovanile0-3
(1-6, 4-6, 3-4)
1-5
Div 3, 2018-10-29 21:00
Whop - Oasen3-0
(6-2, 6-2, 3-2)
5-1
Div 7, 2018-10-29 20:00
Säljgruppen - Äldsta0-3
(3-6, 0-6, 2-6)
0-6
Bra spelat av farbröderna!
Div 6, 2018-10-29 20:00
Knäsvaga - Team Lima3-0
(6-1, 6-1, 6-2)
6-0
Tack för rolig match!
Div 7, 2018-10-29 19:00
Guns n Moses - SkrullBult2-0
(6-4, 5-4)
4-2
Div 2, 2018-10-28 21:00
Team Lima - Oasen3-0
(7-6, 6-3, 1-0)
5-1
Div 7, 2018-10-28 15:00
As1 - Team Lima0-2
(6-7, 2-4)
1-5
Div 7, 2018-10-28 11:00
200 kg padel - Meri3-0
(6-4, 6-1, 6-0)
6-0
Div 1, 2018-10-17 19:00
Kramp - Laglös1-1
(2-6, 7-6)
3-3
Div 5, 2018-10-26 17:00
Picked Last - G&N2-1
(6-3, 1-6, 4-0)
4-2
Div 1, 2018-10-17 20:00
ROMIJO - Äldsta0-3
(2-6, 2-6, 1-5)
0-6
Div 6, 2018-10-25 18:00
Ekarna - Sixt0-3
(1-6, 4-6, 3-4)
1-5
Div 4, 2018-10-25 22:00
Knäsvaga - KRIM1-2
(6-2, 4-6, 0-3)
2-4
Kul och jämn match, riktigt bra spel!!
Div 7, 2018-10-25 21:00
As1 - Knäsvaga0-3
(2-6, 0-6, 3-6)
0-6
Div 7, 2018-10-25 20:00
Media research - DIÖS IF2-1
(6-4, 6-4, 0-4)
4-2
Div 6, 2018-10-25 19:00
Säljgruppen - JR Group3-0
(6-3, 6-3, 4-1)
6-0
Tack för bra match
Div 6, 2018-10-25 18:00
Korroberg - CaTo1-1
(6-3, 6-7)
3-3
Div 2, 2018-10-24 18:00
Försäkringshuset - Quality3-0
(6-2, 6-3, 2-1)
5-1
Div 3, 2018-10-24 20:00
Lexicon - Jaut3-0
(6-2, 6-2, 6-0)
6-0
Div 3, 2018-10-24 19:29
James Harvest - Batex3-0
(6-4, 6-4, 5-1)
6-0
Div 2, 2018-10-24 17:00
JoVa - Sixt0-3
(1-6, 0-6, 1-6)
0-6
Div 4, 2018-10-23 18:00
ICA Supermarket Brunflo - WengerPadel2-0
(6-4, 6-0, 3-3)
5-1
Div 5, 2018-10-23 21:00
No Name - Team Sadelstigen1-1
(4-6, 6-1)
3-3
Div 5, 2018-10-23 21:00
Elergi - Livboije0-3
(5-7, 2-6, 1-2)
1-5
Div 5, 2018-10-23 20:00
Lobbarna - The Hobbits1-1
(6-7, 5-4, 1-1)
2-4
Grymt rolig match
Div 4, 2018-10-23 19:00
Team Ramträff - THONIC2-0
(6-4, 4-3)
4-2
Div 4, 2018-10-23 19:00
Team MM - Ekarna3-0
(6-3, 6-3, 3-0)
6-0
Div 4, 2018-10-23 18:00
Schwicht - Bolltrollarna1-2
(5-7, 3-6, 4-2)
2-4
Div 6, 2018-10-22 20:00
Inlandsbanan - Team Nilsson3-0
(6-0, 6-0, 6-1)
6-0
Div 7, 2018-10-22 19:00
G&N - Meri2-1
(6-4, 6-2, 1-3)
4-2
Redigt kul match - jämt i dom allra flesta game, där vi hade flyten på vår sida
Div 1, 2018-10-21 21:00
KRIM - Team Nilsson3-0
(6-2, 6-2, 5-3)
6-0
Div 7, 2018-10-18 19:00
Team Montagekompetens - Walla Ball Wall1-0
(6-1, 5-5)
4-2
Div 2, 2018-10-20 00:00
Äldsta - Bolltrollarna0-1
(3-6, 4-4)
2-4
Div 6, 2018-10-18 21:00
ROMIJO - JR Group1-2
(6-3, 0-6, 2-4)
2-4
Div 6, 2018-10-18 20:00
Media research - Säljgruppen2-0
(6-2, 7-6)
5-1
Div 6, 2018-10-18 20:00
Inlandsbanan - Oasen3-0
(6-0, 6-0, 6-1)
6-0
Div 7, 2018-10-18 19:00
Whop - As13-0
(6-0, 6-0, 6-0)
6-0
Div 7, 2018-10-18 18:00
Inlandsbanan - Whop3-0
(6-1, 6-3, 6-0)
6-0
Div 7, 2018-10-18 17:00
Team MM - JoVa3-0
(6-3, 6-4, 2-0)
6-0
Div 4, 2018-10-16 00:00
Team Montagekompetens - Batex1-2
(4-6, 3-6, 3-0)
2-4
Div 2, 2018-10-17 22:00
Lexicon - Benskedens IF3-0
(6-2, 7-5, 3-0)
6-0
Div 3, 2018-10-17 17:00
Squadra Giovanile - SALT3-0
(7-5, 6-2, 3-1)
6-0
Div 3, 2018-10-17 17:00
Korroberg - SkrullBult3-0
(6-0, 6-2, 6-0)
6-0
Div 2, 2018-10-16 22:00
Team Ramträff - Sixt0-3
(1-6, 1-6, 2-6)
0-6
Div 4, 2018-10-16 21:00
Lobbarna - Ekarna3-0
(6-3, 6-4, 2-1)
5-1
Div 4, 2018-10-16 20:00
Team Sadelstigen - WengerPadel3-0
(6-2, 6-1, 6-4)
6-0
Div 5, 2018-10-16 19:00
Kramp - Elergi2-1
(6-3, 6-2, 3-4)
5-1
Div 5, 2018-10-16 18:00
No Name - Livboije3-0
(6-2, 6-0, 6-1)
6-0
Div 5, 2018-10-16 18:00
Picked Last - Skog, svett och tårar2-1
(4-6, 6-1, 2-1)
3-3
Div 1, 2018-10-16 16:00
Jaut - Benskedens IF2-0
(7-5, 6-5)
4-2
Div 3, 2018-10-15 17:00
ICA Supermarket Brunflo - Laglös0-3
(2-6, 1-6, 0-6)
0-6
Div 5, 2018-10-15 21:50
Team Lima - KRIM1-1
(3-6, 5-3)
3-3
Div 7, 2018-10-15 20:00
James Harvest - Guns n Moses3-0
(6-2, 6-4, 4-2)
6-0
Div 2, 2018-10-15 20:00
The Hobbits - THONIC3-0
(6-1, 6-1, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-10-15 00:00
DIÖS IF - Schwicht1-1
(2-6, 6-1, 5-5)
3-3
Svängigt värre, kul match iaf.
Div 6, 2018-10-15 18:00
Eiresito - 200 kg padel0-3
(2-6, 1-6, 1-3)
0-6
Kul och nyttig match för oss. Tack!
Div 1, 2018-10-15 16:00
Försäkringshuset - Fastighetsbyrån2-0
(6-4, 6-2, 2-2)
5-1
Div 3, 2018-10-14 15:00
Batex - Walla Ball Wall1-1
(5-7, 6-3, 3-3)
3-3
Div 2, 2018-10-13 16:00
Skog, svett och tårar - Meri2-0
(6-3, 6-5)
4-2
Div 1, 2018-10-12 21:00
The Hobbits - Ekarna0-2
(4-6, 5-6)
2-4
Div 4, 2018-10-13 09:43
PDL Center - Picked Last1-2
(3-6, 0-6, 6-2)
2-4
Sjukt svängig match där vi hade varsin period. En typisk inledningsmatch med flera roliga bollar.
Div 1, 2018-10-10 17:00
Äldsta - Schwicht0-3
(2-6, 1-6, 1-6)
0-6
Div 6, 2018-10-11 19:00
Bolltrollarna - JR Group3-0
(6-3, 6-4, 3-1)
6-0
Div 6, 2018-10-11 18:00
Oasen - Team Nilsson2-0
(6-2, 7-5)
5-1
Div 7, 2018-10-11 21:00
Inlandsbanan - As13-0
(6-1, 6-1, 6-1)
6-0
Div 7, 2018-10-11 20:00
Knäsvaga - Whop3-0
(6-1, 6-4, 5-2)
6-0
Kul match!
Div 7, 2018-10-11 20:00
DIÖS IF - Säljgruppen2-1
(6-1, 6-1, 4-5)
5-1
Bra jobbat!
Div 6, 2018-10-11 19:00
Media research - ROMIJO3-0
(6-2, 6-3, 4-3)
5-1
Div 6, 2018-10-11 23:00
Squadra Giovanile - Försäkringshuset1-1
(6-1, 2-6, 4-4)
3-3
Div 3, 2018-10-11 17:00
CaTo - SkrullBult3-0
(6-1, 6-3, 6-0)
6-0
Div 2, 2018-10-10 20:00
Fastighetsbyrån - Quality1-1
(6-1, 0-6, 3-3)
3-3
Div 3, 2018-10-10 22:00
Team Montagekompetens - Guns n Moses3-0
(6-1, 6-3, 2-1)
5-1
Div 2, 2018-10-10 19:00
Lexicon - SALT0-3
(4-6, 2-6, 1-3)
0-6
Div 3, 2018-10-10 21:00
James Harvest - Korroberg0-3
(3-6, 4-6, 0-5)
0-6
Div 2, 2018-10-10 19:00
PK Fjäder - Skog, svett och tårar2-1
(6-2, 6-1, 5-6)
5-1
Div 1, 2018-10-10 17:00
Sixt - THONIC3-0
(6-3, 6-1, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-10-09 19:00
Laglös - WengerPadel1-1
(1-6, 6-4, 4-4)
3-3
Div 5, 2018-10-09 21:00
Team Sadelstigen - Livboije3-0
(6-2, 6-4, 5-4)
5-1
Div 5, 2018-10-09 21:00
No Name - Kramp0-2
(6-7, 3-4)
2-4
Div 5, 2018-10-09 20:00
ICA Supermarket Brunflo - Elergi3-0
(6-1, 6-3, 6-3)
6-0
Div 5, 2018-10-09 20:00
Lobbarna - JoVa3-0
(6-0, 6-0, 6-1)
6-0
Div 4, 2018-10-09 18:00
Team MM - Team Ramträff2-1
(6-3, 6-1, 1-3)
4-2
Match flyttad till 8 okt 22:00
Div 4, 2018-10-08 22:00