HELSINGBORG PADEL LEAGUE OMGÅNG 5 (180423-180525)

Division 1
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Liljas - Restaurang Bryggan2-1
(7-6, 6-7, 1-0)
2-0
Div 1, 2018-05-31 16:00
Padel Crew - Restaurang Bryggan2-1
(6-1, 6-7, 1-0)
2-0
Div 1, 2018-05-31 13:00
Padel Crew - Liljas2-0
(7-6, 6-1)
2-0
Div 1, 2018-05-31 09:00
Fred&Zeb - Restaurang Bryggan2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 1, 2018-05-17 21:00
Björkhagen - Padel Crew0-2
(1-6, 4-6)
0-2
Div 1, 2018-05-24 21:00
Jimmy Nilsson - Fred&Zeb0-2
(2-6, 3-6)
0-2
Div 1, 2018-05-20 00:00
Björkhagen - Jimmy Nilsson2-0
(7-5, 7-6)
2-0
Div 1, 2018-05-17 21:00
Restaurang Bryggan - Björkhagen2-1
(6-4, 5-7, 1-0)
2-0
Div 1, 2018-05-10 21:00
Fred&Zeb - Liljas2-0
(7-5, 6-4)
2-0
Div 1, 2018-05-10 21:00
Jimmy Nilsson - Padel Crew0-2
(2-6, 2-6)
0-2
Div 1, 2018-05-09 22:34
Fred&Zeb - Björkhagen2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 1, 2018-05-03 21:00
Jimmy Nilsson - Liljas0-2
(6-7, 4-6)
0-2
Div 1, 2018-05-03 21:00
Padel Crew - Fred&Zeb2-0
(7-6, 6-4)
2-0
Div 1, 2018-04-26 21:00
Björkhagen - Liljas2-1
(7-6, 4-6, 1-0)
2-0
Haura laur på Lilja :-)
Div 1, 2018-04-26 21:00
Jimmy Nilsson - Restaurang Bryggan0-2
(6-7, 4-6)
0-2
Div 1, 2018-04-26 21:00
Division 2
14 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Bankabukarna - Stenbocken2-0
(6-3, 6-2)
2-0
Div 2, 2018-05-24 22:53
Morberg Plast AB - GROSSMANNS0-2
(4-6, 4-6)
0-2
Div 2, 2018-05-24 19:30
Rospart.se - Christer Olsson2-0
(6-1, 6-0)
2-0
Div 2, 2018-05-24 19:30
Rospart.se - Stenbocken2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 2, 2018-05-23 19:30
Bankabukarna - GROSSMANNS2-0
(6-2, 6-1)
2-0
Div 2, 2018-05-22 23:32
Morberg Plast AB - Rospart.se2-0
(7-6, 6-3)
2-0
Div 2, 2018-05-17 19:30
GROSSMANNS - Stenbocken2-0
(7-5, 7-6)
2-0
Div 2, 2018-05-17 23:38
GROSSMANNS - Christer Olsson2-1
(4-6, 7-5, 1-0)
2-0
Div 2, 2018-05-17 23:00
Bankabukarna - Christer Olsson2-0
(6-2, 6-1)
2-0
Div 2, 2018-05-17 19:30
Bankabukarna - Morberg Plast AB2-0
(6-2, 6-1)
2-0
Div 2, 2018-05-11 10:00
Stenbocken - Christer Olsson2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 2, 2018-05-10 19:30
Bankabukarna - Rospart.se2-0
(6-1, 6-2)
2-0
Div 2, 2018-05-03 19:30
Morberg Plast AB - Stenbocken1-2
(2-6, 6-4, 0-1)
0-2
Div 2, 2018-05-09 07:23
Morberg Plast AB - Christer Olsson2-1
(6-1, 3-6, 1-0)
2-0
Div 2, 2018-05-09 07:21
Rospart.se - GROSSMANNS-0-0
Bana 2
Div 2, 2018-05-10 19:30
Division 3
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Oscar Månsson - LiljaLunk2-1
(6-7, 6-3, 1-0)
2-0
Div 3, 2018-05-31 09:00
EnRival AB - Lager / Lundgren2-1
(3-6, 6-3, 1-0)
2-0
Div 3, 2018-05-31 00:00
LiljaLunk - Motståndarlaget2-0
(6-2, 6-4)
2-0
Div 3, 2018-05-24 18:00
Lager / Lundgren - LiljaLunk2-1
(1-6, 6-2, 1-0)
2-0
Div 3, 2018-05-17 18:00
Oscar Månsson - Motståndarlaget2-0
(6-3, 6-0)
2-0
Div 3, 2018-05-17 18:00
EnRival AB - Motståndarlaget2-0
(6-3, 6-3)
2-0
Div 3, 2018-05-10 18:00
Oscar Månsson - EnRival AB0-2
(4-6, 4-6)
0-2
Div 3, 2018-05-03 18:00
Lager / Lundgren - Oscar Månsson2-1
(6-2, 2-6, 1-0)
2-0
Div 3, 2018-05-09 07:20
LiljaLunk - EnRival AB0-2
(2-6, 2-6)
0-2
Div 3, 2018-04-26 00:00
Motståndarlaget - Lager / Lundgren0-2
(0-6, 0-6)
0-2
w.o
Div 3, 2018-05-03 18:00
Perslöv - Motståndarlaget0-2
(0-6, 0-6)
0-2
Div 3, 2018-04-23 10:52
Perslöv - EnRival AB0-2
(0-6, 0-6)
0-2
Div 3, 2018-04-23 10:52
Perslöv - LiljaLunk0-2
(0-6, 0-6)
0-2
Div 3, 2018-04-23 10:51
Perslöv - Oscar Månsson0-2
(0-6, 0-6)
0-2
Div 3, 2018-04-23 10:51
Perslöv - Lager / Lundgren0-2
(0-6, 0-6)
0-2
Div 3, 2018-04-23 10:00
Division 4
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team DEM - Team Mount Flower2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 4, 2018-05-22 21:00
Volleyballers - Olof Stridh2-0
(7-6, 6-1)
2-0
Div 4, 2018-05-22 21:00
Team Linde - Rödlökarna2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 4, 2018-05-16 23:32
Volleyballers - Rödlökarna2-1
(7-6, 4-6, 6-4)
2-0
Div 4, 2018-05-15 21:00
Team Linde - Team Mount Flower2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 4, 2018-05-15 21:00
Olof Stridh - Team DEM2-0
(6-3, 6-2)
2-0
Div 4, 2018-05-15 21:00
Team Linde - Volleyballers2-0
(6-2, 7-5)
2-0
Div 4, 2018-05-08 21:00
Team DEM - Rödlökarna2-0
(6-4, 6-3)
2-0
Div 4, 2018-05-08 21:00
Olof Stridh - Team Mount Flower2-0
(6-0, 6-0)
2-0
wo
Div 4, 2018-05-08 21:00
Volleyballers - Team Mount Flower2-1
(6-3, 5-7, 1-0)
2-0
8-6 i tiebreak i 3:e set
Div 4, 2018-05-01 21:00
Team Linde - Team DEM0-2
(6-7, 4-6)
0-2
Tack för en riktigt bra match med långa dueller!
Div 4, 2018-05-01 21:00
Olof Stridh - Rödlökarna2-0
(6-1, 6-2)
2-0
Div 4, 2018-05-01 21:00
Volleyballers - Team DEM2-1
(6-4, 4-6, 1-0)
2-0
7-6 (7-2) i 3:e
Div 4, 2018-04-24 21:00
Team Linde - Olof Stridh2-0
(6-3, 6-2)
2-0
Div 4, 2018-04-24 21:00
Rödlökarna - Team Mount Flower2-0
(6-2, 6-4)
2-0
Div 4, 2018-04-24 21:00
Division 5
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Monaco - Jesus älskar dig2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 5, 2018-05-28 00:00
Fragglarna - Jesus älskar dig2-1
(4-6, 6-1, 1-0)
2-0
Div 5, 2018-05-22 19:30
Monaco - Cedergren mfl2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 5, 2018-05-22 19:30
Hengrell - Game of Padel2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 5, 2018-05-21 00:00
Hengrell - Jesus älskar dig2-0
(6-1, 6-1)
2-0
Div 5, 2018-05-15 19:30
Fragglarna - Monaco2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 5, 2018-05-16 10:51
Cedergren mfl - Game of Padel2-1
(6-1, 6-7, 1-0)
2-0
Div 5, 2018-05-15 19:30
Fragglarna - Cedergren mfl2-1
(6-2, 4-6, 1-0)
2-0
Div 5, 2018-05-09 07:22
Hengrell - Cedergren mfl2-1
(6-7, 6-1, 1-0)
2-0
Div 5, 2018-05-08 19:30
Fragglarna - Game of Padel2-0
(6-2, 6-2)
2-0
Div 5, 2018-05-08 19:30
Jesus älskar dig - Cedergren mfl2-0
(7-6, 6-2)
2-0
Div 5, 2018-05-01 19:30
Hengrell - Fragglarna2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 5, 2018-05-01 19:30
Monaco - Game of Padel2-0
(6-1, 7-6)
2-0
Div 5, 2018-05-01 19:30
Game of Padel - Jesus älskar dig2-0
(6-1, 6-3)
2-0
Div 5, 2018-04-24 19:30
Monaco - Hengrell2-0
(6-3, 6-1)
2-0
Div 5, 2018-04-24 19:30
Division 6
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Smunkarna - Sol & Skugga2-0
(7-5, 6-1)
2-0
Div 6, 2018-05-22 18:00
Strawberry fiesta - Måleri & Interiör2-1
(6-1, 4-6, 1-0)
2-0
Div 6, 2018-05-22 18:00
Mander - The Pretenders2-0
(6-0, 6-1)
2-0
Div 6, 2018-05-22 18:00
Måleri & Interiör - Sol & Skugga2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 6, 2018-05-15 18:00
The Pretenders - Smunkarna2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 6, 2018-05-15 18:00
Mander - Strawberry fiesta2-0
(6-0, 6-2)
2-0
Div 6, 2018-05-15 18:00
The Pretenders - Sol & Skugga2-1
(6-2, 5-7, 1-0)
2-0
Div 6, 2018-05-08 18:00
Sol & Skugga - Strawberry fiesta2-1
(4-6, 6-2, 1-0)
2-0
Div 6, 2018-05-09 07:20
Smunkarna - Strawberry fiesta2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Wo för de var 25 min sena.
Div 6, 2018-05-08 18:00
Mander - Måleri & Interiör2-1
(6-4, 6-7, 1-0)
2-0
6-1 i sista
Div 6, 2018-05-07 18:00
Mander - Smunkarna2-0
(6-4, 6-1)
2-0
Div 6, 2018-05-01 18:00
Måleri & Interiör - The Pretenders2-1
(6-4, 2-6, 1-0)
2-0
Div 6, 2018-05-01 18:00
Strawberry fiesta - The Pretenders2-0
(6-1, 6-0)
2-0
Div 6, 2018-04-24 18:00
Måleri & Interiör - Smunkarna2-1
(6-3, 4-6, 1-0)
2-0
Div 6, 2018-04-24 18:00
Mander - Sol & Skugga2-0
(6-1, 6-3)
2-0
Div 6, 2018-04-24 17:00
Division 7
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Flygstolen.se - Lord Pong2-1
(6-1, 4-6, 1-0)
2-0
Div 7, 2018-05-31 09:00
Ystad - Lord Pong2-0
(6-0, 6-0)
2-0
wo från Lord Pong
Div 7, 2018-05-22 09:37
Ystad - Jan Månsson0-2
(0-6, 0-6)
0-2
WO
Div 7, 2018-05-22 08:36
Helsingborgs Byggplåt - Lord Pong2-1
(6-2, 2-6, 1-0)
2-0
Div 7, 2018-05-21 21:00
Bäckbom/Hagwell - Flygstolen.se2-0
(6-4, 6-4)
2-0
Div 7, 2018-05-21 19:30
Helsingborgs Byggplåt - Jan Månsson2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 7, 2018-05-20 11:28
Jan Månsson - Bäckbom/Hagwell2-0
(6-4, 6-3)
2-0
Div 7, 2018-05-14 21:00
Ystad - Bäckbom/Hagwell0-2
(0-6, 0-6)
0-2
WO
Div 7, 2018-05-14 21:00
Jan Månsson - Flygstolen.se2-1
(4-6, 6-4, 1-0)
2-0
Div 7, 2018-05-09 07:21
Flygstolen.se - Helsingborgs Byggplåt0-2
(5-7, 5-7)
0-2
Div 7, 2018-05-07 21:00
Helsingborgs Byggplåt - Ystad2-0
(6-2, 6-4)
2-0
Div 7, 2018-05-02 00:00
Bäckbom/Hagwell - Lord Pong2-0
(7-5, 6-3)
2-0
Div 7, 2018-04-30 00:00
Jan Månsson - Lord Pong2-1
(6-7, 7-6, 1-0)
2-0
Div 7, 2018-04-25 07:00
Bäckbom/Hagwell - Helsingborgs Byggplåt1-1
(6-1, 5-7)
1-1
5-4 i sista set, så ej färdigspelad //Jimmy
Div 7, 2018-04-24 07:00
Flygstolen.se - Ystad2-0
(6-1, 6-1)
2-0
Div 7, 2018-04-23 21:00
Division 8
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Morell/Erlandsson - Team Solar2-1
(5-7, 6-1, 1-0)
2-0
Div 8, 2018-05-31 09:00
Team Solar - Saba2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 8, 2018-05-31 11:00
Morell/Erlandsson - BendrothBrothers0-2
(3-6, 3-6)
0-2
Div 8, 2018-05-14 18:00
Morell/Erlandsson - Team S*M*A*S*H2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-05-28 00:00
HedBerg - BendrothBrothers2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-05-28 18:00
Saba - BendrothBrothers2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-05-21 18:00
Saba - Team S*M*A*S*H2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-05-28 09:11
HedBerg - Team S*M*A*S*H2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-05-21 18:00
Team S*M*A*S*H - Team Solar2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 8, 2018-05-14 19:30
HedBerg - Saba2-0
(6-4, 6-0)
2-0
Div 8, 2018-05-14 18:00
Morell/Erlandsson - HedBerg2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 8, 2018-05-07 18:00
Team Solar - BendrothBrothers2-0
(6-3, 6-3)
2-0
Div 8, 2018-05-07 19:30
BendrothBrothers - Team S*M*A*S*H2-0
(6-4, 6-4)
2-0
Div 8, 2018-04-27 08:42
HedBerg - Team Solar2-1
(6-4, 1-6, 1-0)
2-0
Div 8, 2018-04-24 07:00
Saba - Morell/Erlandsson2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 8, 2018-04-23 18:00
Division 9
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Everfresh - Billströms2-1
(2-6, 6-2, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-05-31 09:00
Slice Is Nice - Everfresh2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 9, 2018-05-28 00:00
Billströms - Total Produce2-1
(3-6, 7-5, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-05-23 21:00
Billströms - Slice Is Nice2-0
(6-1, 6-3)
2-0
Div 9, 2018-05-21 19:30
Everfresh - Singolawäeh2-0
(6-2, 7-6)
2-0
Div 9, 2018-05-21 21:00
Perstorp - Total Produce2-1
(6-1, 3-6, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-05-21 21:00
Perstorp - Slice Is Nice2-1
(2-6, 7-6, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-05-14 21:00
Singolawäeh - Total Produce2-1
(6-7, 6-2, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-05-14 21:00
Slice Is Nice - Total Produce2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 9, 2018-05-07 21:00
Singolawäeh - Billströms2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 9, 2018-05-07 21:00
Perstorp - Everfresh2-0
(6-3, 6-1)
2-0
Div 9, 2018-05-07 19:30
Perstorp - Singolawäeh2-0
(6-1, 6-1)
2-0
Div 9, 2018-04-30 19:13
Everfresh - Total Produce2-0
(7-5, 6-4)
2-0
Div 9, 2018-04-24 08:28
Slice Is Nice - Singolawäeh2-1
(6-7, 7-6, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-04-23 19:30
Perstorp - Billströms2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 9, 2018-04-23 21:00
Division 10
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Våningen & Villan - OG Helsingborg2-1
(6-1, 1-6, 1-0)
2-0
Div 10, 2018-05-31 09:00
Våningen & Villan - Lergökarna2-0
(6-0, 6-4)
2-0
Div 10, 2018-05-31 08:00
Våningen & Villan - Dan Ekman0-2
(0-6, 3-6)
0-2
Div 10, 2018-05-31 08:00
Dan Ekman - OG Helsingborg2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 10, 2018-05-30 18:00
Birchvalley Padel - Dan Ekman2-0
(6-3, 7-6)
2-0
Div 10, 2018-05-28 19:30
Harlyckan - OG Helsingborg2-0
(6-1, 6-4)
2-0
Div 10, 2018-04-30 18:00
Dan Ekman - Lergökarna2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 10, 2018-05-21 00:00
Harlyckan - Birchvalley Padel2-1
(6-3, 4-6, 1-0)
2-0
Div 10, 2018-05-21 19:30
Harlyckan - Lergökarna2-0
(6-1, 6-1)
2-0
Div 10, 2018-05-14 18:00
Birchvalley Padel - OG Helsingborg2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 10, 2018-05-14 19:30
OG Helsingborg - Lergökarna2-1
(6-2, 6-7, 1-0)
2-0
Div 10, 2018-05-09 07:23
Harlyckan - Våningen & Villan2-0
(6-2, 7-5)
2-0
Div 10, 2018-05-07 18:00
Birchvalley Padel - Lergökarna2-0
(6-2, 6-2)
2-0
Div 10, 2018-05-07 19:30
Harlyckan - Dan Ekman2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 10, 2018-04-23 18:00
Birchvalley Padel - Våningen & Villan2-0
(6-3, 6-0)
2-0
Div 10, 2018-04-23 19:30
Division 11
15 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Mats the King - Lanka/Johansson2-0
(7-6, 6-0)
2-0
Div 11, 2018-05-22 18:00
Sweet Spot - Manhattan Padel2-0
(6-2, 6-1)
2-0
Div 11, 2018-05-22 18:00
Ramlösa OG - Gdl2-0
(6-1, 6-0)
2-0
Div 11, 2018-05-22 18:00
Gdl - Manhattan Padel2-0
(6-0, 6-2)
2-0
Div 11, 2018-05-15 18:00
Ramlösa OG - Lanka/Johansson2-0
(6-4, 6-1)
2-0
Div 11, 2018-05-17 19:00
Mats the King - Sweet Spot2-0
(6-1, 6-2)
2-0
Div 11, 2018-05-15 18:00
Sweet Spot - Gdl2-0
(6-1, 6-2)
2-0
Div 11, 2018-05-10 09:00
Ramlösa OG - Manhattan Padel2-1
(6-3, 4-6, 1-0)
2-0
Div 11, 2018-05-09 07:22
Mats the King - Gdl2-1
(3-6, 6-1, 1-0)
2-0
Div 11, 2018-05-09 07:21
Ramlösa OG - Mats the King2-1
(6-4, 4-6, 1-0)
2-0
Div 11, 2018-05-09 07:20
Lanka/Johansson - Manhattan Padel2-1
(4-6, 6-4, 1-0)
2-0
Div 11, 2018-05-09 07:00
Mats the King - Manhattan Padel2-0
(7-6, 7-5)
2-0
Div 11, 2018-05-01 18:00
Sweet Spot - Ramlösa OG2-1
(7-5, 5-7, 1-0)
2-0
Båda lagen hade missförstått reglerna så vi körde med att vinna med två game. 9-7,7-9,1-0 (Super tiebreak 10-8)
Div 11, 2018-05-01 18:00
Lanka/Johansson - Gdl2-0
(6-3, 6-3)
2-0
Div 11, 2018-05-01 18:00
Sweet Spot - Lanka/Johansson2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 11, 2018-04-24 18:00