HELSINGBORG PADEL LEAGUE OMGÅNG 2 (180108-180208)

Division 1
3 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Restaurang Bryggan - Maconcha2-0
(6-3, 6-3)
2-0
Div 1, 2018-01-18 21:00
Svenska Skydd - Fred&Zeb2-1
(6-4, 5-7, 6-4)
2-0
Div 1, 2018-01-11 21:00
Stenbocken - Maconcha1-2
(6-4, 2-6, 5-7)
0-2
Div 1, 2018-01-11 21:00
Restaurang Bryggan - GROSSMANNS-0-0
Bana 1
Div 1, 2018-01-11 21:00
Fred&Zeb - GROSSMANNS-0-0
Bana 3
Div 1, 2018-01-18 21:00
Stenbocken - Svenska Skydd-0-0
Bana 1
Div 1, 2018-01-18 21:00
Maconcha - GROSSMANNS-0-0
Bana 3
Div 1, 2018-01-25 21:00
Svenska Skydd - Restaurang Bryggan-0-0
Bana 1
Div 1, 2018-01-25 21:00
Stenbocken - Fred&Zeb-0-0
Bana 2
Div 1, 2018-01-25 21:00
Svenska Skydd - Maconcha-0-0
Bana 1
Div 1, 2018-02-01 21:00
GROSSMANNS - Stenbocken-0-0
Bana 2
Div 1, 2018-02-01 21:00
Restaurang Bryggan - Fred&Zeb-0-0
Bana 3
Div 1, 2018-02-01 21:00
Restaurang Bryggan - Stenbocken-0-0
Bana 1
Div 1, 2018-02-08 21:00
GROSSMANNS - Svenska Skydd-0-0
Bana 3
Div 1, 2018-02-08 21:00
Fred&Zeb - Maconcha-0-0
Bana 2
Div 1, 2018-02-08 21:00
Division 2
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Liljas - Lager / Lundgren2-1
(4-6, 6-4, 1-0)
2-0
Div 2, 2018-01-18 19:30
J.Nilsson / A.Jerez - Björkhagen2-1
(4-6, 6-3, 1-0)
2-0
6-4 i sista
Div 2, 2018-01-18 19:30
Morberg Plast AB - Perslöv2-0
(7-5, 6-3)
2-0
Div 2, 2018-01-18 19:30
Liljas - Morberg Plast AB2-1
(7-5, 0-6, 7-5)
2-0
Div 2, 2018-01-11 19:30
Björkhagen - Perslöv2-1
(4-6, 6-2, 6-4)
2-0
Div 2, 2018-01-11 19:30
J.Nilsson / A.Jerez - Lager / Lundgren2-0
(7-5, 6-1)
2-0
Div 2, 2018-01-11 19:30
Liljas - J.Nilsson / A.Jerez-0-0
Bana 2
Div 2, 2018-01-25 19:30
Lager / Lundgren - Perslöv-0-0
Bana 1
Div 2, 2018-01-25 19:30
Morberg Plast AB - Björkhagen-0-0
Bana 3
Div 2, 2018-01-25 19:30
Björkhagen - Liljas-0-0
Bana 3
Div 2, 2018-02-01 19:30
Perslöv - J.Nilsson / A.Jerez-0-0
Bana 1
Div 2, 2018-02-01 19:30
Lager / Lundgren - Morberg Plast AB-0-0
Bana 2
Div 2, 2018-02-01 19:30
J.Nilsson / A.Jerez - Morberg Plast AB-0-0
Bana 1
Div 2, 2018-02-08 19:30
Björkhagen - Lager / Lundgren-0-0
Bana 2
Div 2, 2018-02-08 19:30
Perslöv - Liljas-0-0
Bana 3
Div 2, 2018-02-08 19:30
Division 3
5 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team DEM - Stenbocken 22-0
(6-4, 7-5)
2-0
Div 3, 2018-01-18 18:00
LiljaLunk - Christer Olsson0-2
(1-6, 2-6)
0-2
Div 3, 2018-01-18 18:00
Oscar Månsson - Team Mount Flower2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 3, 2018-01-18 18:00
Team Mount Flower - LiljaLunk2-0
(6-4, 7-5)
2-0
Div 3, 2018-01-11 18:00
Oscar Månsson - Stenbocken 22-0
(6-3, 6-1)
2-0
Div 3, 2018-01-11 18:00
Team DEM - Christer Olsson-0-0
Bana 3
Div 3, 2018-01-11 18:00
Team DEM - Oscar Månsson-0-0
Bana 3
Div 3, 2018-01-25 18:00
LiljaLunk - Stenbocken 2-0-0
Bana 2
Div 3, 2018-01-25 18:00
Christer Olsson - Team Mount Flower-0-0
Bana 1
Div 3, 2018-01-25 18:00
LiljaLunk - Team DEM-0-0
Bana 1
Div 3, 2018-02-01 18:00
Stenbocken 2 - Team Mount Flower-0-0
Bana 2
Div 3, 2018-02-01 18:00
Oscar Månsson - Christer Olsson-0-0
Bana 3
Div 3, 2018-02-01 18:00
Stenbocken 2 - Christer Olsson-0-0
Bana 2
Div 3, 2018-02-08 18:00
Oscar Månsson - LiljaLunk-0-0
Bana 3
Div 3, 2018-02-08 18:00
Team Mount Flower - Team DEM-0-0
Bana 1
Div 3, 2018-02-08 18:00
Division 4
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Rospart.se - Rödlökarna2-0
(6-3, 6-2)
2-0
Div 4, 2018-01-16 21:00
Olof Stridh - Volleyballers2-0
(6-4, 6-1)
2-0
Div 4, 2018-01-16 21:00
Fragglarna - Motståndarlaget2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 4, 2018-01-16 21:00
Rödlökarna - Motståndarlaget0-2
(3-6, 4-6)
0-2
Div 4, 2018-01-09 21:00
Rospart.se - Volleyballers2-0
(6-1, 6-4)
2-0
Div 4, 2018-01-09 21:00
Fragglarna - Olof Stridh0-2
(3-6, 1-6)
0-2
Div 4, 2018-01-09 21:00
Olof Stridh - Rospart.se-0-0
Bana 1
Div 4, 2018-01-23 21:00
Fragglarna - Rödlökarna-0-0
Bana 2
Div 4, 2018-01-23 21:00
Motståndarlaget - Volleyballers-0-0
Bana 4
Div 4, 2018-01-23 21:00
Volleyballers - Rödlökarna-0-0
Bana 4
Div 4, 2018-01-30 21:00
Rospart.se - Fragglarna-0-0
Bana 1
Div 4, 2018-01-30 21:00
Motståndarlaget - Olof Stridh-0-0
Bana 2
Div 4, 2018-01-30 21:00
Rospart.se - Motståndarlaget-0-0
Bana 1
Div 4, 2018-02-06 21:00
Volleyballers - Fragglarna-0-0
Bana 2
Div 4, 2018-02-06 21:00
Rödlökarna - Olof Stridh-0-0
Bana 4
Div 4, 2018-02-06 21:00
Division 5
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team Linde - Lord Pong2-0
(6-1, 6-0)
2-0
Div 5, 2018-01-16 19:30
Måleri & Interiör - Monaco2-0
(6-1, 6-4)
2-0
Div 5, 2018-01-16 19:30
Hengrell - Jesus älskar dig0-2
(4-6, 4-6)
0-2
Div 5, 2018-01-16 19:30
Hengrell - Monaco2-1
(2-6, 6-2, 6-3)
2-0
Div 5, 2018-01-09 19:30
Team Linde - Jesus älskar dig2-0
(6-2, 6-2)
2-0
Div 5, 2018-01-09 19:30
Måleri & Interiör - Lord Pong2-0
(6-1, 6-1)
2-0
Div 5, 2018-01-09 19:30
Måleri & Interiör - Jesus älskar dig-0-0
Bana 2
Div 5, 2018-01-23 19:30
Monaco - Lord Pong-0-0
Bana 1
Div 5, 2018-01-23 19:30
Hengrell - Team Linde-0-0
Bana 4
Div 5, 2018-01-23 19:30
Team Linde - Monaco-0-0
Bana 2
Div 5, 2018-01-30 19:30
Måleri & Interiör - Hengrell-0-0
Bana 1
Div 5, 2018-01-30 19:30
Jesus älskar dig - Lord Pong-0-0
Bana 4
Div 5, 2018-01-30 19:30
Team Linde - Måleri & Interiör-0-0
Bana 4
Div 5, 2018-02-06 19:30
Jesus älskar dig - Monaco-0-0
Bana 2
Div 5, 2018-02-06 19:30
Lord Pong - Hengrell-0-0
Bana 1
Div 5, 2018-02-06 19:30
Division 6
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
The Pretenders - Bäckbom/Hagvell2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 6, 2018-01-20 00:00
Ystad - Jan Månsson2-1
(5-7, 6-2, 6-0)
2-0
Div 6, 2018-01-16 18:00
The Pretenders - Everfresh2-0
(6-4, 6-4)
2-0
Div 6, 2018-01-16 18:00
Jan Månsson - Strawberry fiesta2-0
(6-2, 6-4)
2-0
Ersättare Mats Hyllander istället för skadade Jan Månsson.
Div 6, 2018-01-09 18:00
The Pretenders - Ystad2-0
(6-2, 7-5)
2-0
Div 6, 2018-01-09 18:00
Bäckbom/Hagvell - Everfresh2-0
(6-4, 6-2)
2-0
Div 6, 2018-01-09 18:00
Bäckbom/Hagvell - Strawberry fiesta-0-0
Bana 4
Div 6, 2018-01-16 18:00
Everfresh - Ystad-0-0
Bana 2
Div 6, 2018-01-23 18:00
Bäckbom/Hagvell - Jan Månsson-0-0
Bana 1
Div 6, 2018-01-23 18:00
The Pretenders - Strawberry fiesta-0-0
Bana 4
Div 6, 2018-01-23 18:00
Strawberry fiesta - Ystad-0-0
Bana 2
Div 6, 2018-01-30 18:00
Jan Månsson - Everfresh-0-0
Bana 1
Div 6, 2018-01-30 18:00
Ystad - Bäckbom/Hagvell-0-0
Bana 4
Div 6, 2018-02-06 18:00
Jan Månsson - The Pretenders-0-0
Bana 1
Div 6, 2018-02-06 18:00
Strawberry fiesta - Everfresh-0-0
Bana 2
Div 6, 2018-02-06 18:00
Division 7
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Game of Padel - Slice Is Nice2-0
(6-1, 7-5)
2-0
Div 7, 2018-01-15 21:00
Cedergren mfl - Smunkarna2-0
(6-4, 6-4)
2-0
Div 7, 2018-01-15 21:00
Morell/Erlandsson - HedBerg2-0
(6-2, 6-4)
2-0
Div 7, 2018-01-15 19:30
Cedergren mfl - HedBerg2-0
(6-3, 7-5)
2-0
Div 7, 2018-01-08 19:30
Smunkarna - Slice Is Nice2-0
(7-5, 6-2)
2-0
Div 7, 2018-01-08 21:00
Game of Padel - Morell/Erlandsson2-0
(6-2, 6-2)
2-0
Div 7, 2018-01-08 21:00
Morell/Erlandsson - Smunkarna-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-01-22 19:30
Cedergren mfl - Slice Is Nice-0-0
Bana 7
Div 7, 2018-01-22 21:00
HedBerg - Game of Padel-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-01-22 21:00
Smunkarna - Game of Padel-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-01-29 19:30
Morell/Erlandsson - Cedergren mfl-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-01-29 21:00
Slice Is Nice - HedBerg-0-0
Bana 7
Div 7, 2018-01-29 21:00
Game of Padel - Cedergren mfl-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-02-05 19:30
Slice Is Nice - Morell/Erlandsson-0-0
Bana 7
Div 7, 2018-02-05 21:00
Smunkarna - HedBerg-0-0
Bana 8
Div 7, 2018-02-05 21:00
Division 8
5 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team Solar - La Rouge2-0
(6-2, 6-1)
2-0
Div 8, 2018-01-15 19:30
Total Produce - Helsingborgs Byggplåt2-0
(6-0, 6-0)
2-0
W.O
Div 8, 2018-01-15 00:00
La Rouge - Dan Ekman2-0
(6-4, 6-1)
2-0
Div 8, 2018-01-08 19:30
Team Solar - Total Produce2-0
(6-3, 6-4)
2-0
Div 8, 2018-01-08 18:00
Birchvalley Padel - Helsingborgs Byggplåt2-0
(6-0, 6-0)
2-0
WO
Div 8, 2018-01-08 00:00
Birchvalley Padel - Dan Ekman-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-01-15 18:00
Helsingborgs Byggplåt - Team Solar-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-01-22 18:00
Total Produce - Dan Ekman-0-0
Bana 8
Div 8, 2018-01-22 18:00
Birchvalley Padel - La Rouge-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-01-22 19:30
Dan Ekman - Team Solar-0-0
Bana 8
Div 8, 2018-01-29 18:00
Total Produce - Birchvalley Padel-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-01-29 18:00
La Rouge - Helsingborgs Byggplåt-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-01-29 19:30
Team Solar - Birchvalley Padel-0-0
Bana 8
Div 8, 2018-02-05 18:00
Dan Ekman - Helsingborgs Byggplåt-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-02-05 18:00
La Rouge - Total Produce-0-0
Bana 7
Div 8, 2018-02-05 19:30
Division 9
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Mander - Singolawäeh2-0
(6-0, 6-3)
2-0
Div 9, 2018-01-15 21:00
BendrothBrothers - Harlyckan2-0
(6-3, 6-0)
2-0
Div 9, 2018-01-15 21:00
Flygstolen.se - Saba2-1
(4-6, 6-4, 1-0)
2-0
Div 9, 2018-01-15 19:30
Mander - Harlyckan2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 9, 2018-01-08 21:00
BendrothBrothers - Saba2-1
(5-7, 6-3, 6-0)
2-0
Div 9, 2018-01-08 21:00
Flygstolen.se - Singolawäeh2-1
(6-2, 6-7, 6-0)
2-0
Div 9, 2018-01-08 19:30
Saba - Mander-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-01-22 19:30
Singolawäeh - Harlyckan-0-0
Bana 9
Div 9, 2018-01-22 21:00
Flygstolen.se - BendrothBrothers-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-01-22 21:00
Mander - BendrothBrothers-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-01-29 19:30
Saba - Singolawäeh-0-0
Bana 9
Div 9, 2018-01-29 21:00
Harlyckan - Flygstolen.se-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-01-29 21:00
BendrothBrothers - Singolawäeh-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-02-05 19:30
Harlyckan - Saba-0-0
Bana 10
Div 9, 2018-02-05 21:00
Mander - Flygstolen.se-0-0
Bana 9
Div 9, 2018-02-05 21:00
Division 10
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Lergökarna - OG Helsingborg2-0
(6-2, 6-3)
2-0
Div 10, 2018-01-15 18:00
Team S*M*A*S*H - Våningen & Villan2-0
(6-0, 6-0)
2-0
Div 10, 2018-01-15 18:00
Perstorp - Billströms2-1
(4-6, 6-3, 6-2)
2-0
Div 10, 2018-01-15 19:30
Perstorp - Lergökarna2-0
(6-2, 6-2)
2-0
Div 10, 2018-01-08 19:30
Billströms - Våningen & Villan2-0
(6-0, 6-1)
2-0
Div 10, 2018-01-08 18:00
Team S*M*A*S*H - OG Helsingborg2-0
(6-4, 6-1)
2-0
Div 10, 2018-01-08 18:00
Våningen & Villan - Lergökarna-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-01-22 18:00
Team S*M*A*S*H - Billströms-0-0
Bana 10
Div 10, 2018-01-22 18:00
OG Helsingborg - Perstorp-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-01-22 19:30
Lergökarna - Billströms-0-0
Bana 10
Div 10, 2018-01-29 18:00
Våningen & Villan - OG Helsingborg-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-01-29 18:00
Perstorp - Team S*M*A*S*H-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-01-29 19:30
Billströms - OG Helsingborg-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-02-05 18:00
Lergökarna - Team S*M*A*S*H-0-0
Bana 10
Div 10, 2018-02-05 18:00
Perstorp - Våningen & Villan-0-0
Bana 9
Div 10, 2018-02-05 19:30