ÖREBRO PADELSERIE OMGÅNG 1 (180109-180206)

Division 1
3 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Marcus Fernström/Daniel Båthman3-0
(6-3, 6-4, 6-3)
6-0
Div 1, 2018-01-16 20:00
Niklas Bärve/Andreas Karlsson - Thomas Schöllin / Damaso Ruano2-1
(4-6, 6-2, 6-1)
4-2
Div 1, 2018-01-09 20:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Andreas Jensen / Mikael Carlsson2-1
(6-3, 3-6, 6-1)
4-2
Div 1, 2018-01-09 20:00
Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij - Marcus Fernström/Daniel Båthman-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 1, 2018-01-09 20:00
Thomas Schöllin / Damaso Ruano - Andreas Jensen / Mikael Carlsson-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 1, 2018-01-16 20:00
Niklas Bärve/Andreas Karlsson - Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij-0-0
2. NEH
Div 1, 2018-01-16 20:00
Thomas Schöllin / Damaso Ruano - Mikael Säflund / Jonas Sannemalm-0-0
2. NEH
Div 1, 2018-01-23 20:00
Andreas Jensen / Mikael Carlsson - Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij-0-0
8. Ambitiös
Div 1, 2018-01-23 20:00
Niklas Bärve/Andreas Karlsson - Marcus Fernström/Daniel Båthman-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 1, 2018-01-23 20:00
Andreas Jensen / Mikael Carlsson - Niklas Bärve/Andreas Karlsson-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 1, 2018-01-30 20:00
Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij - Mikael Säflund / Jonas Sannemalm-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 1, 2018-01-30 20:00
Marcus Fernström/Daniel Båthman - Thomas Schöllin / Damaso Ruano-0-0
7. Global Invest
Div 1, 2018-01-30 20:00
Marcus Fernström/Daniel Båthman - Andreas Jensen / Mikael Carlsson-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 1, 2018-02-06 20:00
Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij - Thomas Schöllin / Damaso Ruano-0-0
8. Ambitiös
Div 1, 2018-02-06 20:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Niklas Bärve/Andreas Karlsson-0-0
2. NEH
Div 1, 2018-02-06 20:00
Division 2
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall3-0
(7-5, 6-4, 3-2)
6-0
Div 2, 2018-01-16 21:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-1
(7-5, 6-3, 4-6)
4-2
Div 2, 2018-01-16 21:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Jonas Almqvist /Johan Kreu2-1
(0-6, 7-5, 6-3)
4-2
Stod 0-6, 2-5 (15-40). Tredje set från 2-2.
Div 2, 2018-01-16 21:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall2-1
(6-3, 6-4, 4-6)
4-2
Div 2, 2018-01-09 21:00
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-1
(4-6, 6-4, 3-2)
4-2
Div 2, 2018-01-09 21:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Claes Dickens/Erik Widebro3-0
(7-5, 6-1, 6-3)
6-0
Div 2, 2018-01-09 21:00
Fredrik Larsson/Fredrik Biwall - Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg-0-0
5. Möller Bil
Div 2, 2018-01-23 21:00
Thomas Bouvin/Ola Larsson - Claes Dickens/Erik Widebro-0-0
2. NEH
Div 2, 2018-01-23 21:00
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Jonas Almqvist /Johan Kreu-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 2, 2018-01-23 21:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Jonas Almqvist /Johan Kreu-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 2, 2018-01-30 21:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Pär Dahlqvist/Magnus Oldin-0-0
8. Ambitiös
Div 2, 2018-01-30 21:00
Fredrik Larsson/Fredrik Biwall - Thomas Bouvin/Ola Larsson-0-0
5. Möller Bil
Div 2, 2018-01-30 21:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Thomas Bouvin/Ola Larsson-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 2, 2018-02-06 21:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Pär Dahlqvist/Magnus Oldin-0-0
2. NEH
Div 2, 2018-02-06 21:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall-0-0
5. Möller Bil
Div 2, 2018-02-06 21:00
Division 3
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Marcus Eriksson/Jim Carlsson3-0
(6-4, 7-6, 1-0)
6-0
Div 3, 2018-01-21 18:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Peter Bolle/Jesper Joelsson3-0
(6-0, 6-2, 6-3)
6-0
Div 3, 2018-01-16 19:00
Jonas Pahlstad/Martin Lindberg - Marcus Eriksson/Jim Carlsson3-0
(6-2, 6-4, 6-5)
6-0
Div 3, 2018-01-16 19:00
Per Nyberg/Oscar Johansson - Pontus Rinne/Jonas Jensen2-1
(6-4, 2-6, 6-4)
4-2
Div 3, 2018-01-16 19:00
Jonas Pahlstad/Martin Lindberg - Peter Bolle/Jesper Joelsson3-0
(6-1, 6-1, 6-4)
6-0
Div 3, 2018-01-09 19:00
Per Nyberg/Oscar Johansson - Marcus Eriksson/Jim Carlsson1-2
(2-6, 4-6, 7-6)
2-4
Div 3, 2018-01-09 19:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Pontus Rinne/Jonas Jensen-0-0
7. Global Invest
Div 3, 2018-01-09 19:00
Peter Bolle/Jesper Joelsson - Pontus Rinne/Jonas Jensen-0-0
7. Global Invest
Div 3, 2018-01-23 19:00
Jonas Pahlstad/Martin Lindberg - Per Nyberg/Oscar Johansson-0-0
5. Möller Bil
Div 3, 2018-01-23 19:00
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Jonas Pahlstad/Martin Lindberg-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 3, 2018-01-30 19:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Per Nyberg/Oscar Johansson-0-0
7. Global Invest
Div 3, 2018-01-30 19:00
Marcus Eriksson/Jim Carlsson - Peter Bolle/Jesper Joelsson-0-0
2. NEH
Div 3, 2018-01-30 19:00
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Marcus Eriksson/Jim Carlsson-0-0
6. Back Up
Div 3, 2018-02-06 19:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Jonas Pahlstad/Martin Lindberg-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 3, 2018-02-06 19:00
Per Nyberg/Oscar Johansson - Peter Bolle/Jesper Joelsson-0-0
2. NEH
Div 3, 2018-02-06 19:00
Division 4
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Anders Sjöberg/Josef Norgren - Erik Petersson/Jacob Edström2-0
(7-6, 7-6)
5-1
Bokat och klart med ÖPC.
Div 4, 2018-01-21 18:00
Jonas Olofsson/Mattias Tellgren - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)3-0
(6-1, 6-0, 6-1)
6-0
Div 4, 2018-01-16 21:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman3-0
(6-0, 6-0, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-01-16 20:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Anders Sjöberg/Josef Norgren3-0
(6-3, 6-3, 4-3)
6-0
Div 4, 2018-01-09 21:00
Jonas Olofsson/Mattias Tellgren - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman3-0
(6-0, 6-0, 6-0)
6-0
Div 4, 2018-01-09 20:00
Erik Petersson/Jacob Edström - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)3-0
(6-1, 6-2, 6-1)
6-0
Div 4, 2018-01-09 17:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)-0-0
5. Möller Bil
Div 4, 2018-01-23 20:00
Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman - Anders Sjöberg/Josef Norgren-0-0
6. Back Up
Div 4, 2018-01-23 21:00
Jonas Olofsson/Mattias Tellgren - Erik Petersson/Jacob Edström-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 4, 2018-01-23 21:00
Flex Applications (Norrbacka/Reyes) - Anders Sjöberg/Josef Norgren-0-0
8. Ambitiös
Div 4, 2018-01-30 20:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren-0-0
7. Global Invest
Div 4, 2018-01-30 21:00
Erik Petersson/Jacob Edström - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman-0-0
6. Back Up
Div 4, 2018-01-30 21:00
Anders Sjöberg/Josef Norgren - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 4, 2018-02-06 20:00
Erik Petersson/Jacob Edström - Mats Johansson/Fredrik Ling-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 4, 2018-02-06 21:00
Flex Applications (Norrbacka/Reyes) - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman-0-0
6. Back Up
Div 4, 2018-02-06 21:00
Division 5
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-1
(7-5, 6-4, 1-6)
4-2
Trevlig match och trevliga motståndare..
Div 5, 2018-01-16 19:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Rasmus Shilling/Emil Axelsson3-0
(6-1, 6-1, 6-3)
6-0
Div 5, 2018-01-16 19:00
Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson3-0
(7-5, 6-0, 7-5)
6-0
Div 5, 2018-01-16 19:00
Ola Östergren/Pelle Spångberg - Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson3-0
(6-1, 7-6, 4-3)
6-0
Skada på lag mag/jac i sista set. Mail skickat ang detta. /Ola.
Div 5, 2018-01-09 19:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson2-1
(7-6, 4-6, 4-2)
4-2
Div 5, 2018-01-09 19:00
Rasmus Shilling/Emil Axelsson - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson3-0
(6-2, 6-0, 6-3)
6-0
Div 5, 2018-01-09 19:00
Joakim Ekholm/Robin Gustavsson - Ola Östergren/Pelle Spångberg-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 5, 2018-01-23 19:00
Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson - Anders Sjöberg/Pontus Gyllby-0-0
2. NEH
Div 5, 2018-01-23 19:00
Rasmus Shilling/Emil Axelsson - Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 5, 2018-01-23 19:00
Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 5, 2018-01-30 19:00
Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson - Rasmus Shilling/Emil Axelsson-0-0
6. Back Up
Div 5, 2018-01-30 19:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Ola Östergren/Pelle Spångberg-0-0
8. Ambitiös
Div 5, 2018-01-30 19:00
Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson - Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 5, 2018-02-06 19:00
Ola Östergren/Pelle Spångberg - Rasmus Shilling/Emil Axelsson-0-0
8. Ambitiös
Div 5, 2018-02-06 19:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson-0-0
5. Möller Bil
Div 5, 2018-02-06 19:00
Division 6
5 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius3-0
(6-3, 6-1, 6-0)
6-0
Div 6, 2018-01-16 21:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck2-1
(7-6, 6-0, 4-5)
4-2
Div 6, 2018-01-16 21:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson2-1
(6-2, 7-5, 3-4)
4-2
Div 6, 2018-01-16 21:00
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Erik Wärlegård/Markus Gustavsson3-0
(6-3, 7-6, 1-0)
6-0
Div 6, 2018-01-09 21:00
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Filip Tångström/Robin Schilling3-0
(6-2, 6-0, 7-6)
6-0
Div 6, 2018-01-09 21:00
Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius-0-0
8. Ambitiös
Div 6, 2018-01-09 21:00
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson-0-0
7. Global Invest
Div 6, 2018-01-23 21:00
Andreas Gustafsson/Anders Sandelius - Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck-0-0
8. Ambitiös
Div 6, 2018-01-23 21:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Filip Tångström/Robin Schilling-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 6, 2018-01-23 21:00
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 6, 2018-01-30 21:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Sebastian Nylén/Erik Streijffert-0-0
2. NEH
Div 6, 2018-01-30 21:00
Andreas Gustafsson/Anders Sandelius - Erik Wärlegård/Markus Gustavsson-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 6, 2018-01-30 21:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius-0-0
8. Ambitiös
Div 6, 2018-02-06 21:00
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Sebastian Nylén/Erik Streijffert-0-0
7. Global Invest
Div 6, 2018-02-06 21:00
Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson - Erik Wärlegård/Markus Gustavsson-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 6, 2018-02-06 21:00
Division 7
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Mathias Lundén/Jonas Steen3-0
(6-0, 6-0, 6-2)
6-0
Div 7, 2018-01-16 19:00
Anders Skåål/Marcus Trygg - Filip Lindström/Mikael Persson2-1
(4-6, 6-1, 6-0)
4-2
Div 7, 2018-01-16 20:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Andreas Häll/Mikael Åberg3-0
(7-5, 6-1, 4-3)
6-0
Div 7, 2018-01-16 19:00
Mathias Lundén/Jonas Steen - Filip Lindström/Mikael Persson2-1
(6-2, 6-3, 4-6)
4-2
Div 7, 2018-01-09 20:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg3-0
(6-4, 6-2, 4-2)
6-0
Div 7, 2018-01-09 19:00
Anders Skåål/Marcus Trygg - Andreas Häll/Mikael Åberg0-3
(5-7, 0-6, 1-6)
0-6
Tack för match
Div 7, 2018-01-09 19:00
Andreas Häll/Mikael Åberg - Mathias Lundén/Jonas Steen-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 7, 2018-01-23 19:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Anders Skåål/Marcus Trygg-0-0
6. Back Up
Div 7, 2018-01-23 19:00
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Filip Lindström/Mikael Persson-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 7, 2018-01-23 20:00
Andreas Häll/Mikael Åberg - Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 7, 2018-01-30 19:00
Mathias Lundén/Jonas Steen - Anders Skåål/Marcus Trygg-0-0
5. Möller Bil
Div 7, 2018-01-30 19:00
Filip Lindström/Mikael Persson - Mikael Granqvist/Anders Gustafsson-0-0
6. Back Up
Div 7, 2018-01-30 20:00
Mathias Lundén/Jonas Steen - Mikael Granqvist/Anders Gustafsson-0-0
7. Global Invest
Div 7, 2018-02-06 19:00
Anders Skåål/Marcus Trygg - Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg-0-0
4. Ricoh IT-Partner
Div 7, 2018-02-06 19:00
Filip Lindström/Mikael Persson - Andreas Häll/Mikael Åberg-0-0
5. Möller Bil
Div 7, 2018-02-06 20:00
Division 8
6 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Johan Thorén/Thomas Eriksson - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström3-0
(6-1, 6-0, 6-3)
6-0
Div 8, 2018-01-16 20:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Gabriel Envall/Mattias Peltola2-1
(6-2, 7-5, 0-1)
4-2
Div 8, 2018-01-16 20:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Bo Johansson/Johan Hultman3-0
(6-2, 6-2, 6-0)
6-0
Div 8, 2018-01-16 20:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Bo Johansson/Johan Hultman3-0
(6-0, 6-1, 6-1)
6-0
Div 8, 2018-01-09 22:42
Gabriel Envall/Mattias Peltola - Johan Thorén/Thomas Eriksson2-1
(6-1, 6-3, 1-3)
4-2
Div 8, 2018-01-09 20:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström3-0
(6-2, 6-1, 6-0)
6-0
Div 8, 2018-01-09 20:00
Johan Thorén/Thomas Eriksson - Henrik Johansson/Jens Sörman-0-0
7. Global Invest
Div 8, 2018-01-23 20:00
Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström - Eddie Condori/Daniel Calais-0-0
3. Optique Klarsynt
Div 8, 2018-01-23 20:00
Gabriel Envall/Mattias Peltola - Bo Johansson/Johan Hultman-0-0
6. Back Up
Div 8, 2018-01-23 20:00
Bo Johansson/Johan Hultman - Johan Thorén/Thomas Eriksson-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 8, 2018-01-30 20:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Henrik Johansson/Jens Sörman-0-0
5. Möller Bil
Div 8, 2018-01-30 20:00
Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström - Gabriel Envall/Mattias Peltola-0-0
2. NEH
Div 8, 2018-01-30 20:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Johan Thorén/Thomas Eriksson-0-0
7. Global Invest
Div 8, 2018-02-06 20:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Gabriel Envall/Mattias Peltola-0-0
6. Back Up
Div 8, 2018-02-06 20:00
Bo Johansson/Johan Hultman - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström-0-0
1. SMÖRGÅSBUTIKEN (1)
Div 8, 2018-02-06 20:00
Division 9
3 av 15 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Mikael Hägerström/Peter östlund - Niklas Hellsten/Magnus Bornälv3-0
(6-2, 6-2, 7-5)
6-0
Div 9, 2018-01-16 18:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl3-0
(6-0, 6-1, 6-1)
6-0
Div 9, 2018-01-16 18:00
Erik Larsson/Johan Markström - Håkan Svedberg/Hasse Lalander2-1
(6-2, 6-1, 5-6)
4-2
Div 9, 2018-01-16 08:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Erik Larsson/Johan Markström-0-0
7. Global Invest
Div 9, 2018-01-23 18:00
Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl - Mikael Hägerström/Peter östlund-0-0
9.Götlunda Glass
Div 9, 2018-01-23 18:00
Håkan Svedberg/Hasse Lalander - Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen-0-0
8. Ambitiös
Div 9, 2018-01-23 18:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl-0-0
9.Götlunda Glass
Div 9, 2018-01-30 18:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Håkan Svedberg/Hasse Lalander-0-0
7. Global Invest
Div 9, 2018-01-30 18:00
Erik Larsson/Johan Markström - Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen-0-0
8. Ambitiös
Div 9, 2018-01-30 18:00
Håkan Svedberg/Hasse Lalander - Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl-0-0
9.Götlunda Glass
Div 9, 2018-02-06 18:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen-0-0
8. Ambitiös
Div 9, 2018-02-06 18:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Erik Larsson/Johan Markström-0-0
7. Global Invest
Div 9, 2018-02-06 18:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen-0-0
7. Global Invest
Div 9, 2018-02-10 13:00
Erik Larsson/Johan Markström - Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl-0-0
9.Götlunda Glass
Div 9, 2018-02-10 13:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Håkan Svedberg/Hasse Lalander-0-0
8. Ambitiös
Div 9, 2018-02-10 13:00