ÖREBRO PADELSERIE OMGÅNG 3 (180320-180417)

Resultat
142 av 150 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Filip Lindström/Mikael Persson - Anders Skåål/Marcus Trygg2-0
(6-4, 7-5)
3-0
Div 9, 2018-04-17 18:00
Andreas Jensen / Mikael Carlsson - Pär Dahlqvist/Magnus Oldin2-WO3-0
Div 2, 2018-04-17 19:00
Fredrik Larsson/Fredrik Biwall - Marcus Eriksson/Jim Carlsson2-1
(4-6, 7-5, 10-8)
2-1
Div 2, 2018-04-17 19:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius2-WO3-0
Div 5, 2018-04-17 23:35
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 4, 2018-04-17 20:00
Andreas Häll/Mikael Åberg - Mikael Granqvist/Anders Gustafsson2-0
(6-4, 6-3)
3-0
Div 6, 2018-04-17 21:00
Gabriel Envall/Mattias Peltola - Mathias Lundén/Jonas Steen2-0
(6-4, 6-2)
3-0
Div 8, 2018-04-17 21:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson2-0
(7-6, 6-4)
3-0
Div 7, 2018-04-17 21:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Mikael Hägerström/Peter östlund2-0
(6-3, 7-5)
3-0
Div 7, 2018-04-17 21:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Johan Thorén/Thomas Eriksson2-1
(6-4, 4-6, 10-5)
2-1
Div 8, 2018-04-17 21:00
Rasmus Shilling/Emil Axelsson - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson2-0
(7-5, 6-3)
3-0
Div 7, 2018-04-17 21:00
Flex Applications (Norrbacka/Reyes) - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman2-0
(6-2, 6-3)
3-0
Div 6, 2018-04-17 20:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Peter Bolle/Jesper Joelsson2-1
(6-1, 3-6, 10-8)
2-1
Div 4, 2018-04-17 20:00
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson2-0
(6-4, 7-5)
3-0
Div 4, 2018-04-17 20:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Niklas Bärve/Andreas Karlsson1-2
(6-3, 4-6, 2-10)
1-2
Div 2, 2018-04-17 19:00
Per Nyberg/Oscar Johansson - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-1
(6-2, 3-6, 10-3)
2-1
Div 3, 2018-04-17 20:00
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson2-0
(7-5, 7-5)
3-0
Div 5, 2018-04-17 20:00
Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-0
(6-4, 6-2)
3-0
Div 1, 2018-04-17 19:00
Per Nyberg/Oscar Johansson - Jonas Pahlstad/Martin Lindberg0-2
(3-6, 4-6)
0-3
Div 3, 2018-04-10 19:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Erik Petersson/Jacob Edström2-0
(6-3, 6-4)
3-0
Div 3, 2018-04-17 19:00
Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius2-WO3-0
Andra matcherna som motståndarna inte kan så de skrev att de lämnar wo
Div 5, 2018-04-10 20:00
Bo Johansson/Johan Hultman - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström2-0
(6-2, 7-5)
3-0
Matchvinst till Bo Johansson/ Johan Hultman
Div 9, 2018-04-17 18:00
Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson2-0
(7-5, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-04-11 19:00
Daniel Andersson/Martin Landén - André Engström/Jonathan Eriksson2-0
(6-2, 7-5)
3-0
Div 10, 2018-04-17 18:00
Henrik Johansson/Robin Bertebo - Daniel Andersson/Martin Landén2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 10, 2018-04-17 19:08
Henrik Johansson/Robin Bertebo - Olle Åhman/Jesper Sipola2-0
(6-1, 6-2)
3-0
Div 10, 2018-04-17 18:00
Daniel Sandberg/Andreas Levi - Fredrik Vilen/Peter Wilén2-0
(6-4, 6-1)
3-0
Div 10, 2018-04-17 18:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-1
(4-6, 6-4, 10-8)
2-1
Div 1, 2018-04-10 19:00
Johan Thorén/Thomas Eriksson - Gabriel Envall/Mattias Peltola2-1
(7-6, 6-7, 7-6)
2-1
Div 8, 2018-04-16 11:13
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Filip Tångström/Robin SchillingWO-20-3
Div 6, 2018-04-16 00:00
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Mikael Granqvist/Anders GustafssonWO-20-3
Div 6, 2018-04-03 20:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Mathias Lundén/Jonas Steen2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 8, 2018-04-10 21:00
Daniel Sandberg/Andreas Levi - Henrik Johansson/Robin Bertebo2-0
(6-3, 6-3)
3-0
Div 10, 2018-04-15 10:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Rasmus Shilling/Emil Axelsson2-0
(6-2, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-04-12 21:00
Fredrik Vilen/Peter Wilén - Olle Åhman/Jesper Sipola2-0
(6-2, 7-6)
3-0
Div 10, 2018-04-11 19:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Marcus Fernström/Daniel Båthman2-1
(6-4, 2-6, 10-5)
2-1
Div 1, 2018-04-10 19:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Gabriel Envall/Mattias Peltola2-0
(6-4, 6-3)
3-0
Div 8, 2018-04-10 21:00
Andreas Jensen / Mikael Carlsson - Niklas Bärve/Andreas Karlsson2-0
(6-3, 7-6)
3-0
Div 2, 2018-04-10 19:00
Daniel Sandberg/Andreas Levi - André Engström/Jonathan Eriksson2-0
(6-1, 6-0)
3-0
Div 10, 2018-04-10 18:00
Håkan Svedberg/Hasse Lalander - Johan Thorén/Thomas Eriksson2-0
(6-4, 6-2)
3-0
Div 8, 2018-04-10 21:00
Peter Bolle/Jesper Joelsson - Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson2-0
(6-3, 7-5)
3-0
Div 4, 2018-04-10 20:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 7, 2018-04-10 21:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Andreas Häll/Mikael Åberg1-2
(3-6, 6-4, 7-10)
1-2
Trevligt motstånd
Div 6, 2018-04-10 21:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck2-1
(6-1, 2-6, 10-7)
2-1
Div 5, 2018-04-10 20:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)2-0
(6-2, 6-1)
3-0
Div 6, 2018-04-10 20:00
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Pontus Rinne/Jonas Jensen2-0
(6-3, 7-5)
3-0
Div 4, 2018-04-10 20:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Anders Sjöberg/Josef Norgren2-0
(7-6, 6-4)
3-0
Div 5, 2018-04-10 20:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson2-0
(6-2, 6-2)
3-0
Div 7, 2018-04-10 21:00
Jonas Olofsson/Mattias Tellgren - Anders Sjöberg/Pontus Gyllby2-1
(6-1, 4-6, 10-8)
2-1
Div 4, 2018-04-10 20:00
Erik Petersson/Jacob Edström - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-0
(7-6, 6-3)
3-0
Div 3, 2018-04-10 20:00
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall2-1
(5-7, 6-4, 10-4)
2-1
Div 2, 2018-04-10 19:00
Erik Larsson/Johan Markström - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 9, 2018-04-10 18:00
Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl - Filip Lindström/Mikael Persson2-0
(6-1, 6-2)
3-0
Div 9, 2018-04-10 00:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Jonas Almqvist /Johan Kreu2-1
(4-6, 6-3, 6-4)
2-1
Div 3, 2018-04-10 19:00
Anders Skåål/Marcus Trygg - Bo Johansson/Johan Hultman2-0
(6-3, 6-1)
3-0
Div 9, 2018-04-10 18:00
Marcus Eriksson/Jim Carlsson - Pär Dahlqvist/Magnus Oldin0-2
(4-6, 4-6)
0-3
Div 2, 2018-04-03 19:00
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Jimmy Nordengren/Per-Åke SörmanWO-20-3
Div 6, 2018-04-09 20:00
Niklas Bärve/Andreas Karlsson - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall2-0
(6-0, 7-5)
3-0
Div 2, 2018-04-03 19:00
Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij - Marcus Fernström/Daniel Båthman2-1
(6-4, 2-6, 10-5)
2-1
Div 1, 2018-04-03 19:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Eddie Condori/Daniel Calais2-0
(6-3, 6-4)
3-0
Div 8, 2018-04-03 21:00
Anders Sjöberg/Josef Norgren - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius2-1
(3-6, 7-5, 10-6)
2-1
Div 5, 2018-04-03 20:00
Håkan Svedberg/Hasse Lalander - Mathias Lundén/Jonas Steen2-0
(7-5, 6-3)
3-0
Div 8, 2018-04-03 21:00
Thomas Schöllin / Damaso Ruano - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-1
(6-2, 5-7, 10-5)
2-1
Div 1, 2018-04-03 19:00
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson2-0
(7-6, 6-1)
3-0
Div 4, 2018-04-03 20:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Rasmus Shilling/Emil Axelsson2-WO3-0
Div 7, 2018-04-03 21:00
Peter Bolle/Jesper Joelsson - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren2-1
(4-6, 6-2, 10-8)
2-1
Div 4, 2018-04-03 20:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman2-0
(6-0, 6-2)
3-0
Div 6, 2018-04-03 21:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Henrik Johansson/Jens Sörman2-1
(6-1, 3-6, 10-2)
2-1
Div 7, 2018-04-03 21:00
Fredrik Vilen/Peter Wilén - André Engström/Jonathan Eriksson2-0
(6-3, 6-3)
3-0
Div 10, 2018-04-03 18:00
Fredrik Vilen/Peter Wilén - Daniel Andersson/Martin Landén2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 10, 2018-03-27 18:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck2-0
(6-3, 6-4)
3-0
Div 5, 2018-04-03 20:00
Andreas Häll/Mikael Åberg - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)2-0
(6-1, 6-2)
3-0
Div 6, 2018-04-03 21:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson2-0
(6-3, 6-4)
3-0
Div 5, 2018-04-03 20:00
Jonas Pahlstad/Martin Lindberg - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-0
(6-2, 6-4)
3-0
Div 3, 2018-04-03 20:00
Anders Sjöberg/Pontus Gyllby - Sebastian Nylén/Erik Streijffert2-1
(3-6, 7-6, 10-5)
2-1
Div 4, 2018-04-03 20:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Andreas Jensen / Mikael Carlsson0-2
(0-6, 0-6)
0-3
Div 2, 2018-04-03 19:00
Erik Petersson/Jacob Edström - Per Nyberg/Oscar Johansson2-0
(6-3, 7-6)
3-0
Div 3, 2018-04-03 18:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg2-0
(6-2, 7-5)
3-0
Div 1, 2018-04-03 19:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Erik Petersson/Jacob Edström2-0
(6-3, 6-0)
3-0
Div 3, 2018-04-03 19:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Per Nyberg/Oscar Johansson2-1
(6-3, 4-6, 10-5)
2-1
Div 3, 2018-04-03 19:00
Erik Larsson/Johan Markström - Anders Skåål/Marcus Trygg2-0
(6-1, 6-3)
3-0
Div 9, 2018-04-03 17:00
Erik Larsson/Johan Markström - Filip Lindström/Mikael Persson2-0
(6-3, 6-3)
3-0
Div 9, 2018-04-03 18:00
Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl - Bo Johansson/Johan Hultman2-0
(6-2, 7-5)
3-0
Div 9, 2018-04-03 18:00
Anders Skåål/Marcus Trygg - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström2-0
(6-2, 6-2)
3-0
Div 9, 2018-04-03 18:00
Olle Åhman/Jesper Sipola - Daniel Andersson/Martin Landén2-0
(6-4, 6-2)
3-0
Div 10, 2018-04-03 18:00
Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl - Anders Skåål/Marcus Trygg2-1
(7-5, 5-7, 10-3)
2-1
Div 9, 2018-03-27 18:00
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Andreas Häll/Mikael ÅbergWO-20-3
Div 6, 2018-03-27 20:00
Erik Larsson/Johan Markström - Bo Johansson/Johan Hultman2-0
(6-2, 6-4)
3-0
Div 9, 2018-04-01 15:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Thomas Schöllin / Damaso Ruano2-0
(7-5, 6-2)
3-0
Div 1, 2018-03-31 09:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman2-0
(6-0, 6-0)
3-0
Div 6, 2018-03-27 21:00
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Anders Sjöberg/Pontus Gyllby2-0
(6-4, 6-3)
3-0
Div 4, 2018-03-27 20:00
Håkan Svedberg/Hasse Lalander - Gabriel Envall/Mattias Peltola2-0
(6-0, 6-4)
3-0
Div 8, 2018-03-27 21:00
Daniel Sandberg/Andreas Levi - Daniel Andersson/Martin Landén2-1
(2-6, 6-2, 6-0)
2-1
Div 10, 2018-03-26 22:00
Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson - Anders Sjöberg/Josef Norgren2-0
(6-2, 7-5)
3-0
Div 5, 2018-03-27 20:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson2-0
(6-3, 6-4)
3-0
Div 7, 2018-03-27 21:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Johan Thorén/Thomas Eriksson2-0
(6-1, 6-3)
3-0
Div 8, 2018-03-27 21:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 7, 2018-03-27 21:00
Henrik Johansson/Jens Sörman - Rasmus Shilling/Emil Axelsson2-0
(6-4, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-03-27 21:00
Filip Tångström/Robin Schilling - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)2-1
(4-6, 6-2, 10-7)
2-1
Div 6, 2018-03-27 21:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Mathias Lundén/Jonas Steen2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 8, 2018-03-27 21:00
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Niklas Bärve/Andreas Karlsson2-1
(2-6, 6-3, 10-5)
2-1
Div 2, 2018-03-27 19:00
Thomas Bouvin/Ola Larsson - Mikael Säflund / Jonas Sannemalm0-2
(0-6, 2-6)
0-3
Div 1, 2018-03-27 19:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-0
(7-6, 6-1)
3-0
Div 3, 2018-03-27 20:00
Marcus Eriksson/Jim Carlsson - Andreas Jensen / Mikael Carlsson0-2
(1-6, 2-6)
0-3
Div 2, 2018-03-27 19:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij2-1
(2-6, 6-4, 10-8)
2-1
Div 1, 2018-03-27 19:00
Peter Bolle/Jesper Joelsson - Sebastian Nylén/Erik Streijffert2-1
(3-6, 6-4, 6-4)
2-1
Div 4, 2018-03-27 20:00
Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren2-0
(7-5, 6-4)
3-0
Div 4, 2018-03-27 20:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Nichlas Magnusson/Stefan jacobsson2-1
(4-6, 7-6, 12-10)
2-1
Tack för en grym match!
Div 5, 2018-03-27 21:09
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Anders Sjöberg/Josef Norgren2-0
(6-2, 6-0)
3-0
Div 5, 2018-03-27 20:00
Henrik Johansson/Robin Bertebo - Fredrik Vilen/Peter Wilén2-0
(6-1, 6-0)
3-0
Div 10, 2018-03-27 18:00
Filip Lindström/Mikael Persson - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström2-0
(6-2, 6-2)
3-0
Div 9, 2018-03-27 18:00
Marcus Fernström/Daniel Båthman - Thomas Schöllin / Damaso Ruano2-1
(6-2, 3-6, 10-5)
2-1
Div 1, 2018-03-27 19:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Jonas Pahlstad/Martin Lindberg2-0
(6-2, 6-4)
3-0
Div 3, 2018-03-27 19:00
Staffan Berseus/Henrik Andershed - Fredrik Larsson/Fredrik Biwall2-0
(6-1, 7-5)
3-0
Div 2, 2018-03-27 19:00
Olle Åhman/Jesper Sipola - André Engström/Jonathan Eriksson2-0
(6-1, 6-4)
3-0
Div 10, 2018-03-27 18:00
Jonas Almqvist /Johan Kreu - Ola Östergren/Pelle Spångberg2-0
(6-2, 6-2)
3-0
Div 3, 2018-03-27 17:00
Filip Lindström/Mikael Persson - Bo Johansson/Johan Hultman2-0
(7-6, 6-4)
3-0
Div 9, 2018-03-26 20:00
Mats Johansson/Fredrik Ling - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius2-1
(1-6, 6-4, 10-8)
2-1
Div 5, 2018-03-25 15:11
Henrik Johansson/Robin Bertebo - André Engström/Jonathan Eriksson2-0
(6-0, 6-2)
3-0
Div 10, 2018-03-20 22:00
Fredrik Larsson/Fredrik Biwall - Andreas Jensen / Mikael Carlsson0-2
(1-6, 6-7)
0-3
Div 2, 2018-03-20 19:00
Sebastian Nylén/Erik Streijffert - Jonas Olofsson/Mattias Tellgren2-0
(7-6, 6-4)
3-0
Div 4, 2018-03-20 20:00
Marcus Fernström/Daniel Båthman - Thomas Bouvin/Ola Larsson2-1
(4-6, 6-3, 12-10)
2-1
Div 1, 2018-03-20 19:00
Daniel Sandberg/Andreas Levi - Olle Åhman/Jesper Sipola2-0
(7-5, 6-2)
3-0
Div 10, 2018-03-20 22:00
Johan Gabriels. Jons/Mikael Steen - Joakim Ekholm/Robin Gustavsson2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-03-20 21:00
Johan Thorén/Thomas Eriksson - Mathias Lundén/Jonas Steen2-1
(6-1, 4-6, 10-4)
2-1
Div 8, 2018-03-20 21:00
Mikael Hägerström/Peter östlund - Henrik Johansson/Jens Sörman2-0
(6-1, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-03-20 21:00
Morgan Sinclair/Mattias Sjöberg - Flex Applications (Norrbacka/Reyes)2-0
(6-0, 6-4)
3-0
Div 6, 2018-03-20 21:00
Philip Gustafsson/Pontus Gustafsson - Rasmus Shilling/Emil Axelsson2-0
(6-4, 6-1)
3-0
Div 7, 2018-03-20 21:00
Niklas Hellsten/Magnus Bornälv - Gabriel Envall/Mattias Peltola2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 8, 2018-03-20 21:00
Eddie Condori/Daniel Calais - Håkan Svedberg/Hasse Lalander2-0
(7-5, 6-4)
3-0
Div 8, 2018-03-20 21:00
Mikael Granqvist/Anders Gustafsson - Filip Tångström/Robin Schilling2-0
(6-1, 6-3)
3-0
Div 6, 2018-03-20 21:00
Pontus Rinne/Jonas Jensen - Peter Bolle/Jesper Joelsson2-0
(6-4, 7-5)
3-0
Div 4, 2018-03-20 20:00
Jens Arvidsson/Oscar Norsebäck - Andreas Gustafsson/Anders Sandelius2-1
(6-1, 3-6, 10-8)
2-1
Div 5, 2018-03-20 20:00
Mikael Säflund / Jonas Sannemalm - Fredrik Waldenlöv/Patrik Freiij2-0
(6-1, 6-3)
3-0
Div 1, 2018-03-20 19:00
Andreas Häll/Mikael Åberg - Jimmy Nordengren/Per-Åke Sörman2-0
(6-2, 6-0)
3-0
Div 6, 2018-03-20 20:00
Erik Wärlegård/Markus Gustavsson - Mats Johansson/Fredrik Ling2-0
(6-3, 6-1)
3-0
Div 5, 2018-03-20 20:00
Claes Dickens/Erik Widebro - Per Nyberg/Oscar Johansson2-1
(6-3, 3-6, 10-5)
2-1
Div 3, 2018-03-20 19:00
Pär Dahlqvist/Magnus Oldin - Staffan Berseus/Henrik Andershed2-0
(6-3, 6-2)
3-0
Div 2, 2018-03-20 19:00
Jonas Pahlstad/Martin Lindberg - Erik Petersson/Jacob Edström2-0
(6-1, 7-5)
3-0
Div 3, 2018-03-20 19:00
Joakim Anderbert/Janne Wilhelmsson - Anders Sjöberg/Pontus Gyllby2-1
(6-3, 1-6, 12-10)
2-1
Div 4, 2018-03-20 20:00
Gabriel Åbom/Magnus Kihlberg - Thomas Schöllin / Damaso Ruano2-1
(6-7, 6-3, 10-6)
2-1
Div 1, 2018-03-20 19:00
Magnus Winberg/Mikael Fredsdahl - Calle Sturzenbecker/Jesper Nordström2-0
(6-0, 6-3)
3-0
Div 9, 2018-03-20 18:00