MALMÖ PADEL LEAGUE OMGÅNG 5 (180305-180419)

Division 1
26 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Juan Burrito - Pevaryl PK2-03-0
6-1 6-2
Div 1, 2018-04-09 20:30
Flummavann - K-town2-03-0
Div 1, 2018-04-17 17:30
Juan Burrito - Monte Carlo2-03-0
7-6 6-4
Div 1, 2018-04-16 20:30
MATH - Spädgrisarna2-03-0
Div 1, 2018-04-16 19:00
Pevaryl PK - MagDan2-03-0
Div 1, 2018-04-16 19:00
K-town - MagDan2-WO3-0
Div 1, 2018-03-12 19:00
K-town - Spädgrisarna0-20-3
Div 1, 2018-04-09 17:30
Flummavann - Pevaryl PK2-03-0
Div 1, 2018-04-15 16:00
MATH - MagDanWO-20-3
Div 1, 2018-03-19 19:00
MATH - K-town2-03-0
Div 1, 2018-03-26 19:00
MATH - Juan Burrito2-03-0
Div 1, 2018-04-02 20:30
MATH - Monte Carlo2-03-0
Div 1, 2018-04-09 19:00
Monte Carlo - K-town2-12-1
Div 1, 2018-04-02 19:00
Spädgrisarna - MagDan2-03-0
6-4 6-4
Div 1, 2018-04-02 18:00
Spädgrisarna - Juan Burrito2-03-0
6-3 6-4
Div 1, 2018-04-02 18:00
Flummavann - Juan Burrito2-03-0
Div 1, 2018-03-26 20:30
MagDan - Monte Carlo2-03-0
Div 1, 2018-03-26 17:30
Flummavann - Spädgrisarna0-20-3
Div 1, 2018-03-19 19:00
Juan Burrito - K-town2-03-0
6-3 6-4
Div 1, 2018-03-19 20:30
Monte Carlo - Pevaryl PK2-12-1
Div 1, 2018-03-19 17:30
K-town - Pevaryl PK2-03-0
7-5 6-0
Div 1, 2018-03-12 19:00
Flummavann - Monte Carlo2-03-0
Div 1, 2018-03-12 19:00
Pevaryl PK - MATH1-21-2
Div 1, 2018-03-12 17:30
Spädgrisarna - Monte Carlo2-03-0
6-4 6-3
Div 1, 2018-03-08 17:00
Juan Burrito - MagDan2-12-1
4-6 6-2 10-4
Div 1, 2018-03-05 20:30
Flummavann - MATH2-12-1
Div 1, 2018-03-05 17:30
Pevaryl PK - Spädgrisarna-0-0
Bana 3 Invoice Finance
Div 1, 2018-03-26 19:00
MagDan - Flummavann-0-0
Bana 3 Invoice Finance
Div 1, 2018-04-09 19:00
Division 2
28 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team RAM - Nätrullarna2-03-0
Div 2, 2018-04-09 17:30
Blådårarna - Mammas Pojkar2-12-1
Div 2, 2018-04-18 17:30
Team RAM - Vinnys PK2-03-0
Div 2, 2018-04-09 17:30
Fore! - Vinnys PK1-21-2
Div 2, 2018-04-17 17:30
Fore! - Mammas Pojkar2-12-1
Div 2, 2018-04-16 20:30
Vinnys PK - Ballbusters2-03-0
6-0, 6-2.
Div 2, 2018-04-02 20:30
Vinnys PK - Nätrullarna2-03-0
6-4, 6-1.
Div 2, 2018-04-16 19:00
Team RAM - Elit2-03-0
Div 2, 2018-04-16 17:30
Ballbusters - NätrullarnaWO-20-3
Div 2, 2018-04-02 17:30
Ballbusters - Blådårarna0-20-3
Div 2, 2018-04-11 19:00
Vinnys PK - Mammas Pojkar2-03-0
6-1, 7-5.
Div 2, 2018-04-09 20:30
Fore! - Blådårarna2-03-0
7-5, 6-2
Div 2, 2018-04-08 20:30
Elit - Ballbusters2-12-1
6-3, 4-6, 6-2.
Div 2, 2018-04-08 00:00
Mammas Pojkar - Team RAM0-20-3
Div 2, 2018-04-02 19:00
Mammas Pojkar - Ballbusters2-03-0
6-4, 6-4
Div 2, 2018-04-03 20:30
Blådårarna - Nätrullarna2-03-0
Div 2, 2018-03-26 19:00
Elit - Blådårarna2-12-1
4-6, 7-5, 6-4
Div 2, 2018-04-02 20:30
Elit - Fore!0-20-3
2-6, 4-6
Div 2, 2018-03-25 00:00
Fore! - Team RAM2-03-0
6-2 7-6
Div 2, 2018-03-19 20:30
Elit - Nätrullarna2-12-1
6-0, 2-6, 6-4
Div 2, 2018-03-19 20:30
Fore! - Nätrullarna2-03-0
6-4 6-3
Div 2, 2018-03-18 19:00
Ballbusters - Team RAM1-21-2
Div 2, 2018-03-13 20:30
Elit - Mammas Pojkar1-21-2
Div 2, 2018-03-12 19:00
Vinnys PK - Blådårarna2-03-0
6-2, 6-3.
Div 2, 2018-03-12 17:30
Mammas Pojkar - Nätrullarna2-03-0
Div 2, 2018-03-05 20:30
Fore! - Ballbusters2-03-0
6-3 6-1
Div 2, 2018-03-05 20:30
Team RAM - Blådårarna1-21-2
Div 2, 2018-03-05 19:00
Vinnys PK - Elit2-03-0
6-2, 6-2.
Div 2, 2018-03-05 17:30
Division 3
28 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Håva Skyltar - Sandbyboys2-03-0
Div 3, 2018-04-17 19:00
Team HeMi - Pangara Takmontage2-12-1
4-6 6-1 6-2
Div 3, 2018-04-17 17:30
JM Gruppen - Håva Skyltar2-03-0
Div 3, 2018-04-03 20:30
Jata Cargo - JM GruppenWO-20-3
Div 3, 2018-04-17 13:39
Jata Cargo - SandbyboysWO-20-3
Div 3, 2018-03-06 19:00
Jata Cargo - Håva SkyltarWO-20-3
Div 3, 2018-04-10 19:00
Pangara Takmontage - Jata Cargo2-WO3-0
Div 3, 2018-04-03 19:00
Håva Skyltar - JMG Padel2-12-1
Div 3, 2018-04-15 14:30
Team HeMi - Team PPP2-03-0
6-4 6-3
Div 3, 2018-04-10 19:00
JMG Padel - JM Gruppen2-03-0
7-6, 7-6
Div 3, 2018-04-10 20:30
Pangara Takmontage - Sandbyboys2-12-1
Div 3, 2018-04-10 17:30
Pangara Takmontage - Håva Skyltar1-21-2
Div 3, 2018-04-10 17:30
JMG Padel - Team HeMi0-20-3
6-4, 7-5
Div 3, 2018-04-03 19:00
JMG Padel - Team PPP2-03-0
6-4, 6-2
Div 3, 2018-04-03 19:00
Team PPP - Sandbyboys2-03-0
6-3,6-4
Div 3, 2018-04-03 17:30
Team HeMi - JM Gruppen0-20-3
6-7 4-6
Div 3, 2018-03-27 20:30
JMG Padel - Sandbyboys2-03-0
6-2, 6-2
Div 3, 2018-03-27 19:00
Team PPP - Jata Cargo2-03-0
6-3,6-2
Div 3, 2018-03-27 17:30
JMG Padel - Jata Cargo2-03-0
6-2, 6-3
Div 3, 2018-03-20 17:30
Pangara Takmontage - JM Gruppen2-03-0
6-2 6-2
Div 3, 2018-03-20 20:30
Håva Skyltar - Team PPP2-12-1
4-6 6-3 6-0
Div 3, 2018-03-20 19:00
Team HeMi - Sandbyboys2-03-0
6-3 6-0
Div 3, 2018-03-20 19:00
JMG Padel - Pangara Takmontage2-WO3-0
Pangara Takmontage lämnade WO pga av skada.
Div 3, 2018-03-13 17:30
Sandbyboys - JM Gruppen2-12-1
6-7,7-6,6-4
Div 3, 2018-03-13 20:30
Pangara Takmontage - Team PPP2-12-1
5-7, 6-1, 6-0
Div 3, 2018-03-13 19:00
Team HeMi - Jata Cargo2-12-1
6-4 0-6 6-4
Div 3, 2018-03-13 19:00
JM Gruppen - Team PPP2-03-0
Div 3, 2018-03-06 20:30
Team HeMi - Håva Skyltar0-20-3
6-7 6-7
Div 3, 2018-03-06 17:30
Division 4
28 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Sicka Kängar - TBD2-03-0
Div 4, 2018-03-20 20:30
Team Nielsen - Sicka Kängar2-12-1
Div 4, 2018-03-27 19:00
Bredspackel - Team Nielsen2-12-1
6-3, 3-6, 6-1
Div 4, 2018-04-17 20:30
Dude - TBD2-WO3-0
Div 4, 2018-04-17 17:30
Sicka Kängar - Frickland2-12-1
Div 4, 2018-04-17 19:00
Justgreen - Al Pacino2-WO3-0
Vinst Justgreen på WO
Div 4, 2018-04-17 00:00
Justgreen - Sicka Kängar2-03-0
Vinst Justgreen 2-0
Div 4, 2018-04-14 11:30
Justgreen - Team Nielsen2-WO3-0
Vinnare Justgreen på WO
Div 4, 2018-04-10 20:30
Al Pacino - Frickland0-20-3
Div 4, 2018-04-10 20:30
Dude - Sicka Kängar2-12-1
Div 4, 2018-04-10 17:30
Bredspackel - TBD2-12-1
Div 4, 2018-04-04 22:24
Justgreen - Frickland2-03-0
Vinst Justgreen 2-0 i set
Div 4, 2018-04-03 20:30
Team Nielsen - TBD2-12-1
Div 4, 2018-04-03 20:30
Dude - Al Pacino2-12-1
Div 4, 2018-04-03 19:00
Bredspackel - Sicka Kängar2-03-0
6-2 7-5
Div 4, 2018-04-03 17:30
Justgreen - TBD2-12-1
6-3, 4-6, 6-2 Vinst 2-1 Justgreen
Div 4, 2018-04-02 16:00
Frickland - Dude2-12-1
Div 4, 2018-03-27 20:30
Bredspackel - Al Pacino2-03-0
6-1 6-0
Div 4, 2018-03-27 17:30
Bredspackel - Frickland2-12-1
2-6 6-4 6-2
Div 4, 2018-03-20 19:00
Justgreen - Dude2-03-0
6-4 och 6-3
Div 4, 2018-03-20 20:30
Team Nielsen - Al Pacino2-12-1
Div 4, 2018-03-20 17:30
Al Pacino - TBD2-12-1
Div 4, 2018-03-13 19:00
Bredspackel - Dude2-12-1
4-6 6-3 6-1
Div 4, 2018-03-13 20:30
Frickland - Team Nielsen2-03-0
Div 4, 2018-03-13 17:30
TBD - Frickland2-03-0
Div 4, 2018-03-06 17:30
Sicka Kängar - Al Pacino2-03-0
Div 4, 2018-03-06 20:30
Bredspackel - Justgreen0-20-3
5-7 2-6
Div 4, 2018-03-06 20:30
Dude - Team Nielsen2-12-1
Div 4, 2018-03-06 19:00
Division 5
26 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team JAM - Vråkarna2-WO3-0
Div 5, 2018-03-07 20:30
Team JAM - Team NJ0-20-3
Div 5, 2018-04-18 20:30
Team Hyllie - Vråkarna1-21-2
Div 5, 2018-04-18 19:00
W.E.M - Åkarparna1-21-2
Div 5, 2018-04-18 17:30
HoPe - Stretch2-03-0
Div 5, 2018-04-18 19:00
Åkarparna - Vråkarna2-12-1
Tack för trevlig match.
Div 5, 2018-04-11 19:00
Team Hyllie - Team JAM2-12-1
Div 5, 2018-04-11 20:30
HoPe - Team NJ2-03-0
Div 5, 2018-04-11 19:00
W.E.M - Team NJ0-20-3
Div 5, 2018-04-04 19:00
W.E.M - Stretch2-03-0
Div 5, 2018-04-11 17:30
HoPe - Åkarparna2-03-0
Div 5, 2018-03-07 17:30
HoPe - Team JAM2-12-1
Div 5, 2018-04-04 20:30
Åkarparna - Team Hyllie2-03-0
7-5 6-4
Div 5, 2018-04-04 19:00
Team NJ - Stretch2-WO3-0
Div 5, 2018-03-07 17:30
Åkarparna - Team JAM2-03-0
6-2, 6-1, tack för trevlig match.
Div 5, 2018-03-28 20:30
Stretch - Team Hyllie2-03-0
Div 5, 2018-03-28 19:00
HoPe - W.E.M2-03-0
Div 5, 2018-03-28 19:00
W.E.M - Team Hyllie1-21-2
Div 5, 2018-03-24 10:10
W.E.M - Team JAM2-03-0
Div 5, 2018-03-21 20:30
HoPe - Vråkarna2-03-0
Div 5, 2018-03-21 19:00
Team Hyllie - Team NJ2-12-1
Div 5, 2018-03-21 17:30
Åkarparna - Stretch2-03-0
Div 5, 2018-03-21 19:00
Stretch - Team JAM2-03-0
6-3 6-1
Div 5, 2018-03-14 20:30
W.E.M - Vråkarna2-03-0
Div 5, 2018-03-14 19:00
Åkarparna - Team NJ2-03-0
Div 5, 2018-03-14 19:00
HoPe - Team Hyllie2-03-0
Div 5, 2018-03-14 17:30
Team NJ - Vråkarna-0-0
Bana 2
Div 5, 2018-03-28 17:30
Vråkarna - Stretch-0-0
Bana 2
Div 5, 2018-04-04 17:30
Division 6
28 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Sypnievski - Swing and miss1-21-2
4-6 6-4 3-6
Div 6, 2018-04-18 17:30
DX7 - Lars-Agne2-03-0
6-0, 6-0
Div 6, 2018-04-18 20:30
TYKarna - Alla Ska Med2-03-0
6-1, 6-1
Div 6, 2018-04-18 19:00
Otto III - Svensson / Johansson2-03-0
Div 6, 2018-04-15 11:30
Alla Ska Med - Lars-Agne2-12-1
Div 6, 2018-04-11 20:30
DX7 - Svensson / Johansson2-03-0
6-0, 6-4
Div 6, 2018-04-11 20:30
Swing and miss - Otto III2-03-0
6-3, 6-2
Div 6, 2018-04-11 19:00
TYKarna - Sypnievski2-12-1
4-6, 6-4, 6-3
Div 6, 2018-04-10 00:00
Sypnievski - Lars-Agne2-03-0
6-2 6-1
Div 6, 2018-04-09 17:30
TYKarna - Otto III2-03-0
6-2, 6-1
Div 6, 2018-04-04 17:30
DX7 - Alla Ska Med2-03-0
6-3, 6-2
Div 6, 2018-04-02 20:30
Alla Ska Med - Otto III1-21-2
0-6 6-4 Tb 4-7
Div 6, 2018-04-02 19:00
Sypnievski - DX72-03-0
7-6 7-6
Div 6, 2018-03-21 20:30
Svensson / Johansson - Swing and miss0-20-3
Div 6, 2018-03-29 20:57
Alla Ska Med - Sypnievski2-12-1
7-5 4-6 TB 10-8
Div 6, 2018-03-28 20:30
Lars-Agne - Otto III2-03-0
Div 6, 2018-03-27 00:00
Alla Ska Med - Svensson / Johansson2-03-0
6-3 6-2
Div 6, 2018-03-25 19:00
Swing and miss - TYKarna2-12-1
7-5, 5-7, 6-2
Div 6, 2018-03-21 20:30
Svensson / Johansson - TYKarna0-20-3
Div 6, 2018-03-14 17:30
Swing and miss - DX72-03-0
6-1, 7-6
Div 6, 2018-03-18 14:30
Svensson / Johansson - Lars-Agne1-21-2
6-1, 3-6, 5-7
Div 6, 2018-03-14 17:30
Swing and miss - Lars-Agne2-03-0
6-3, 6-1
Div 6, 2018-03-14 19:00
Sypnievski - Otto III2-03-0
(6-3) (6-4)
Div 6, 2018-03-12 00:00
TYKarna - DX72-03-0
7-6, 6-3
Div 6, 2018-03-11 00:00
Svensson / Johansson - Sypnievski0-20-3
5-7, 3-6
Div 6, 2018-03-07 19:00
Otto III - DX72-12-1
Div 6, 2018-03-07 20:30
TYKarna - Lars-Agne2-03-0
6-3, 6-4
Div 6, 2018-03-07 20:30
Swing and miss - Alla Ska Med2-03-0
6-3, 7-6
Div 6, 2018-03-06 20:30
Division 7
28 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Team DanMic - Kampradklanen2-03-0
Div 7, 2018-04-20 18:00
Team Langebro - M&M2-03-0
Div 7, 2018-04-19 22:00
Svitt - Team Langebro2-WO3-0
Div 7, 2018-04-12 19:00
Svitt - Startpistolen2-03-0
6-2,6-2
Div 7, 2018-04-19 19:00
Team Varlion - Chorizo2-03-0
7-5 6-4
Div 7, 2018-04-19 17:30
M&M - Team DanMic2-WO3-0
Div 7, 2018-04-19 17:00
Startpistolen - Team Langebro2-03-0
Div 7, 2018-04-15 13:30
Startpistolen - Chorizo2-03-0
7-5, 6-4
Div 7, 2018-04-14 14:30
Kampradklanen - Chorizo2-03-0
7-6, 6-3
Div 7, 2018-04-12 19:00
Team Varlion - Startpistolen0-20-3
4-6 5-7
Div 7, 2018-04-12 17:30
Team Varlion - Team Langebro2-03-0
6-2 6-2
Div 7, 2018-03-29 20:30
Svitt - Team DanMic2-12-1
4-6,6-4,7-5
Div 7, 2018-04-05 17:30
Chorizo - M&M2-03-0
6-2 6-0
Div 7, 2018-04-05 19:00
Team Varlion - Kampradklanen2-03-0
6-2 6-2
Div 7, 2018-04-05 17:30
Startpistolen - Team DanMic2-12-1
Div 7, 2018-04-04 19:00
Chorizo - Svitt0-20-3
2-6 6-7
Div 7, 2018-03-29 17:30
Kampradklanen - M&M2-03-0
6-0, 6-0
Div 7, 2018-03-29 19:00
Team Langebro - Team DanMic2-12-1
6-4 1-6 6-3
Div 7, 2018-03-26 21:00
Team Varlion - M&M2-03-0
6-0 6-0
Div 7, 2018-03-22 20:30
Svitt - Kampradklanen2-12-1
5-7,6-2,6-3
Div 7, 2018-03-22 19:00
Chorizo - Team Langebro0-20-3
2-6 4-6
Div 7, 2018-03-22 10:00
M&M - Svitt0-20-3
Div 7, 2018-03-21 19:00
Team Varlion - Team DanMic2-12-1
2-6 6-4 7-5
Div 7, 2018-03-15 20:30
Startpistolen - Kampradklanen2-03-0
Div 7, 2018-03-15 17:30
Startpistolen - M&M2-03-0
Div 7, 2018-03-10 14:30
Team Varlion - Svitt2-03-0
Div 7, 2018-03-08 20:30
Team DanMic - Chorizo2-03-0
6-4, 6-2
Div 7, 2018-03-08 19:00
Team Langebro - Kampradklanen1-21-2
6-4 1-6 5-7
Div 7, 2018-03-08 18:00
Division 8
26 av 28 matcher registrerade
LagResultatPoäng
Moonwalkers - Sweetspot2-03-0
Div 8, 2018-04-20 18:58
Moonwalkers - Turks in Space2-WO3-0
Div 8, 2018-04-20 18:57
ESSen - Team Färgprodukter0-20-3
4-6, 2-6
Div 8, 2018-04-19 20:30
FMK - Salesdev2-03-0
Div 8, 2018-04-19 20:30
THE Beast - Turks in Space2-03-0
6-1 6-0
Div 8, 2018-04-19 17:30
Salesdev - Team Färgprodukter2-03-0
Div 8, 2018-04-16 17:30
FMK - Moonwalkers2-03-0
7-6,6-3
Div 8, 2018-04-12 20:30
THE Beast - ESSen2-03-0
6-1 6-2
Div 8, 2018-04-12 19:00
THE Beast - Salesdev2-03-0
6-0 6-1
Div 8, 2018-03-29 20:30
Salesdev - Moonwalkers2-03-0
Div 8, 2018-04-05 20:30
THE Beast - Team Färgprodukter2-12-1
6-7 6-4 10-4
Div 8, 2018-04-05 20:30
FMK - Turks in Space2-WO3-0
Div 8, 2018-04-05 19:00
Sweetspot - ESSen2-03-0
6-0, 6-3
Div 8, 2018-04-05 17:30
FMK - ESSen2-03-0
6-1, 6-3
Div 8, 2018-03-29 17:30
Sweetspot - Team Färgprodukter2-03-0
7-5, 6-3
Div 8, 2018-04-02 10:00
ESSen - Turks in Space1-21-2
6-4, 6-7, 9-11 (super tiebreak)
Div 8, 2018-03-27 20:30
THE Beast - Sweetspot2-12-1
4-6 6-1 10-3
Div 8, 2018-03-22 20:30
Moonwalkers - ESSen2-03-0
Div 8, 2018-03-22 19:00
FMK - Team Färgprodukter2-12-1
Div 8, 2018-03-22 17:30
FMK - THE Beast2-12-1
6-7,6-3, 10-7 Tack för trevlig match!
Div 8, 2018-03-15 19:00
Team Färgprodukter - Moonwalkers1-21-2
Div 8, 2018-03-15 17:30
Sweetspot - Salesdev2-03-0
6-3, 6-0
Div 8, 2018-03-11 00:00
Sweetspot - FMK0-20-3
1-6, 0-6
Div 8, 2018-03-08 20:30
ESSen - Salesdev2-12-1
6-3, 3-6, 7-5
Div 8, 2018-03-08 20:30
Team Färgprodukter - Turks in Space2-03-0
Div 8, 2018-03-08 19:00
THE Beast - Moonwalkers2-03-0
6-3 6-2
Div 8, 2018-03-08 17:30
Turks in Space - Salesdev-0-0
Bana 3 Invoice Finance
Div 8, 2018-03-22 20:30
Sweetspot - Turks in Space-0-0
Bana 3 Invoice Finance
Div 8, 2018-04-12 17:30